آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
برای افزایش عمر باتری کوادکوپتر چه باید کرد؟

برای افزایش عمر باتری کوادکوپتر چه باید کرد؟

افزایش عمر باتری کوادکوپتر نه تنها تجربه بهتری از پرواز با کوادکوپتر برای شما فراهم می‌کند، بلکه در کاهش هزینه‌های نگهداری کوادکوپتر هم مؤثر است. گرچه خرید باتری کوادکوپتر با کیفیت تضمینی بر بالا بودن طول عمر آن است، اما نحوه نگهداری شما از آن و همچنین نحوه شارژ باطری پهباد ، از جمله سایر مواردی هستند که در افزایش یا کاهش طول عمر آن نقش مهمی بازی می‌کنند.

چرا نگهداری باتری پهباد اهمیت دارد؟

مدت زمان پرواز با کوادکوپتر

همان‌طور که حتماً می‌دانید هر کوادکوپتری بسته به طراحی و نحوه ساختی که دارد، در یک مدت زمان مشخص می‌تواند در آسمان پرواز کند. که معمولاً این زمان از ۲۳ الی ۳۰ دقیقه متغیر است.

افرادی که به مدت زمان بیشتری جهت پرواز با کوادکوپتر نیاز دارند، می‌توانند به فکر خرید یک باتری اضافی باشند. به عنوان مثال با خرید باتری مویک مینی ، می‌توانید به مدت ۶۰ دقیقه و بدون وقفه مشغول تصویربرداری هوایی شوید.

اما نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر شما از باطری پهباد به درستی استفاده و نگهداری نکنید، قادر به استفاده از آن در دراز مدت نخواهید بود. بنابراین با توجه به گرانی تجهیزات جانبی کوادکوپتر، بهتر است به فکر استفاده از روش‌های افزایش عمر باتری کوادکوپتر باشید.

قدرت و توان کوادکوپتر در حین پرواز

اگر هنگام پرواز با کوادکوپتر باید به سرعت و ارتفاع بالا نیاز دارید، پس باید مراقب توان و قدرت باطری پهباد باشید. چرا که هرچه که باتری کواد کوپتر قوی‌تر باشد، کیفیت پرواز با آن نیز بهتر می‌شود.

طول عمر کواد کوپتر

مشابه با هر وسیله الکترونیکی دیگر، طول عمر کواد کوپتر به سلامت باتری‌های آن بستگی دارد. بنابراین هرچه که باتری‌های این وسیله وضیعت بهتری داشته باشند، مدت زمان بیشتری می‌توانید با پهپادتان کار کنید.

باطری پهبادچه عواملی بر عمر باتری کوادکوپتر تأثیرگذار هستند؟

قبل از آنکه به معرفی روش‌های افزایش عمر باتری کوادکوپتر بپردازیم، بهتر است نگاهی به عوامل تأثیرگذار بر طول عمر باطری پهباد داشته باشیم:

ظرفیت باتری کواد کوپتر

مشابه با باتری سایر دستگاه‌ها، باتری‌های کوادکوپتر نیز قادر به ذخیره یک مقدار انرژی مشخص هستند. این میزان انرژی که با mAH مشخص می‌شود، هرچه قدر بیشتر باشد، به معنای طولانی بودن طول عمر باتری است.

شرایط آب‌وهوایی

شرایط آب‌وهوایی یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر عمر باتری کوادکوپتر است. واضح است که در شرایط بارانی و طوفانی، پهپاد برای ادامه مسیر به توان و انرژی بیشتری نیاز داشته باشد. به همین خاطر توصیه می‌شود که جز در مواردی که مجبور به پرواز در آب‌وهوای بارانی و طوفانی هستید، این کار را انجام ندهید.

اندازه باطری پهباد

هرچه که باتری سایز بزرگ‌تری داشته باشد، توان بیشتری هم دارد. گرچه بزرگ بودن باتری منجر به افزایش وزن پهپاد می‌شود، اما قدرت و طول عمر بیشتری دارد.

شرایط نگهداری باتری

به طور کلی زمانی که از پهپاد استفاده نمی‌کنید، بهتر است که میزان شارژ باتری را در حد ۵۰ درصد نگهدارید. چرا که معمولاً زمانی که باتری در حالت شارژ کامل باشد، زودتر خراب می‌شود. علاوه بر این، از باتری در یک محیط خشک و ضد حریق استفاده کنید.

برای افزایش عمر باتری کوادکوپتر چه باید کرد؟نکاتی برای افزایش عمر باتری کوادکوپتر

حتی اگر شما بهترین کوادکوپتر با بهترین باتری را خریداری کرده باشید، اگر به درستی از آن‌ها نگهداری نکنید، در مدت زمانی کوتاه دیگر قادر به استفاده مطلوب از آن‌ها نخواهید بود. در ادامه به معرفی نکاتی می‌پردازیم که در افزایش عمر باتری کواد کوپتر مؤثر هستند:

در انتخاب و خرید باتری کوادکوپتر دقت کنید

هنگام خرید باتری، به توان، ظرفیت و تجربه دیگران از خرید آن توجه داشته باشید. در صورتی که با انواع باتری‌های موجود در بازار آشنایی ندارید، می‌توانید از نقد و بررسی‌های انجام شده در اینترنت استفاده کنید.

دوربین را از کوادکوپتر جدا کنید

قابلیت جدا کردن دوربین در بسیاری از کوادکوپتر های دوربین دار وجود دارد. جالب است بدانید که حتی اگر در حال استفاده از دوربین پهپاد نباشید، تنها به دلیل اتصال آن به کواد کوپتر، از توان باتری کم می‌کند. بنابراین اگر نیازی به دوربین ندارید، آن را از پهباد جدا کنید.

از شارژ سریع باتری خودداری کنید

شارژ سریع باتری یکی از عواملی است که در کاهش عمر باطری پهباد تأثیرگذار است. استفاده از این روش شارژ توصیه نمی‌شود مگر آنکه نیاز فوری به کواد کوپتر داشته باشید. هرچه که سرعت شارژ باتری کواد کوپتر کمتر باشد، طول عمر آن بیشتر می‌شود.

باتری با ظرفیت بالا خریداری کنید

هرچه که ظرفیت باتری بیشتر باشد، عمر و ماندگاری آن بیشتر است. گرچه این باتری قیمت بیشتری دارد، اما مدت زمان استفاده از آن طولانی‌تر است.

شارژ باتری را به ۰ نرسانید

آخرین نکته‌ای که در خصوص افزایش عمر باتری کوادکوپتر باید در نظر داشته باشید این است که شارژ باتری‌ها را هیچ‌وقت به ۰ نرسانید.

 

منبع: droneomega

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments