آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

با اطمینان خاطر در هوای زمستانی پرواز کنید

پرواز در هوای سرد و برفی شرایطی پیچیده است. دمای پایین تاثیر مستقیم بر عملکرد کوادکوپتر می گذارد. و همچنین شرایط هوا در پاییز و زمستان فیرقابل پیش بینی است. ممکن است بارندگی شدید صورت گیرد و یا برف ببارد و یا در پاییز باد شدید بوزد. با همه ی این تفاسیر چطور می توان یک پرواز ایمن داشت و تصاویر باکیفیتی نیز در این شرایط گرفت. با آی کواد همراه باشید تا نکته های مهم مربوط به تنظیمات پرواز در شرایط زمستانی را فراگیرید.

winter drone flying

باتری

به مانند بسیاری از وسایل امروزی محصولات DJI نیز از باتری های لیتیومی استفاده می کنند. دمای پایین باتری ها را از نقطه ی ایمن خارج می کنند و فعالیت شیمیایی باتری کاهش می یابد. حتما متوجه توان پایین باتری های لیتیومی در هوای سرد باشید:

۱ – حتما از باتری با شارژ کامل استفاده کنید.

۲ – قبل از پرواز اطمینان حاصل  کنید که دمای باطری حداقل ۲۰ درجه ی سانتیگراد باشد. می توانید دمای باتری را به وسیله ی برنامه ی DJI GO مشاهده کنید. پیشنهاد می شود برای افزایش دمای باتری از Battery Heater استفاده کنید.

۳ – بعد از روشن کردن پرنده تقریبا ۱ دقیقه پرنده را به صورت معلق قرار دهید تا باتری گرم شوند.

۴ – برای جلوگیری از افت ولتاژ باتری ، کلید کنترل را به آرامی فشار دهید.

۵ – باتری ها در دماهای پایین با سرعت بیشتری تخلیه می شوند. پس همیشه وضعیت باتری را چک کنید.

winter drone flying

محیط

در هوای زمستانی اغلب اوقات هوای صاف وجود ندارد و دید کاهش می یابد در نتیجه همیشه اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید و مراقب باشید به علت دید پایین برخوردی بین کوادکوپتر و عوامل محیطی اتفاق نیافتد :

۱ – قبل از پرواز شرایط جوی را چک کنید. از پرواز در باد شدید و بارانی و برفی جدا خودداری کنید.

۲ – در دمای پایین تر از ۰ درجه پرواز نکنید.

۳ – از تماس با برف اجتناب کنید. رطوبت می تواند به موتور آسیب برساند. توصیه می شود از یک پد فرود در هنگام صعود و فرود استفاده کنید.

۴ – از قوی بودن سیگنال GPS اطمینان حاصل کنید.

winter drone flying

گرم نگه دارید 

آیا تابحال برایتان پیش آمده که به صورت غیر قابل باوری در هوای خیلی سرد باتری موبایلتان زودتر خالی شود؟همانطور که در بالا اشاره کردیم دمای پایین باعث می شود ظرفیت و عمر باتری های لیتیومی کاهش یابد. پس  همانقدری که مراقب دمای باتری کوادتان هستید باید مراقب موبایل یا تبلت خود نیز باشید.گرفتن ریموت کنترل در دستی که از سرما بی حس شده است کار خطرناکی است پس پیشنهاد می کنیم که در محیط های سرد حتما از دستکش استفاده کنید.

تنظیمات دوربین – نوردهی و تعادل رنگ سفید

برای تصویربرداری از محیط های پوشیده از برف شما نیاز دارید که تنظیمات دستی نوردهی و تعادل رنگ سفید را انجام دهید. تصویربرداری در حالت خودکار باعث می شود که تصاویر خروجی تاریک شوند. به همراه تنظیمات نوری دستگاه سعی کنید که به یک کنتراست مناسب آن محیط برسید و سعی کنید تعادل رنگ سفید را تنظیم کنید چون ممکن است خروجی به رنگ خاکستری بزند.

winter drone flying

نگهداری

اگر کوادکوپتر شما به مدت طولانی استفاده نشده باشد احتمال اینکه در عملکرد پرواز اختلال ایجاد شود خیلی زیاد است. بدین ترتیب چگونگی نگهداری دستگاه امری بسیار مهم برای داشتن پروازی ایمن است. حتما اطمینان حاصل کنید که :

۱ – هر سه ماه یک بار حتما یک بار باتری دستگاه کاملا خالی شود و دوباره کاملا شارژ کنید.

۲ – در هنگام نگهداری دستگاه پره ها را باز کنید و قفل گیمبال را بگذارید.

۳ – کوادکوپتر را در یک جای غیرمغناطیسی و تقریبا دمای ۲۵ درجه ی سلسیوس نگهداری کنید.

با نکات ذکر شده شما میتوانید یک پرواز مناسب در فصل زمستان و هوای سرد داشته باشید. امیدواریم تصاویر ایده آلی با پرنده های خود بگیرید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments