آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

با این ۱۵ نکته،دیگر شما مبتدی نخواهید بود!!

تبریک عرض می کنیم بخاطر اینکه به جمع کوادی ها پیوسته اید. ممکن است در ابتدا که پرنده را خریداری کرده اید احساس کنید که نمیتوانید یک فیلم بردارهوایی حرفه ای شوید اما زود قضاوت نکنید زیرا با آموزش هایی که در ادامه می خوانید دیگر مرتکب اشتباه در پرواز نخواهید شد.

با ۱۵ نکته از آی کواد شما هم به جمع حرفه ای ها بپیوندید;

اولین کار بعد از خرید

۱)دفترچه راهنمای پرنده را مطالعه کنید
فایل های دفترچه ی راهنمای کوادکوپترهای dji  در صفحه ی هر محصول موجود می باشد. پیشنهاد می شود که ویدیوهای آموزشی موجود در سایت را هم مشاهده کنید که با طرز کار ریموت کنترلر و برنامه ی DJI GO  آشنایی کامل پیدا کنید.

۲) با شبیه ساز پرواز تمرین کنید 
کنترل ابتدایی پروازی و حالت های پرواز هوشمند را به وسیله ی شبیه ساز پرواز در برنامه ی DJI GO یاد بگیرید. با ورودی های کنترل از راه دور آشنا شوید و یاد بگیرید که چطور به جهت های مختلف پرواز کنید.

انتخاب محیط مناسب

 

۳) از موانع دوری کنید
مراقب باشید که سرعت کوادکوپتر و شرایط نوری محیطی طوری نباشد که بر سنسورهای مانع یاب اطراف کوادکوپتر خللی وارد شود. فقط به سیستم مانع یاب تکیه نکنید زیرا کابل های نازک ، بندهای باریک و اجسام در حال حرکت شناساییشون سخت است . بنابراین طوری باید پرواز کنید که پرنده همیشه در امتداد دید شما قرار داشته باشد که هر وقت لازم بود واکنش لازم را انجام دهید.

۴) مراقب حیوانات باشید
برخود پرنده به کوادکوپتر شما هم میتواند موجب مرگ آن حیوان و هم خرابی کامل دستگاه شما در اثر سقوط شود.

۵) در شلوغی ها تمرین نکنید
باید خیلی مراقب بود چون شما تازه کار هستید و پرواز در اماکن شلوغ که جمعیت زیادی رفت و آمد می کنند ممکن است باعث برخورد با فردی شود که تبعات آن بسیار ناگوار خواهد بود. پس در اوایل پروازتان یک جای خلوت با محیطی باز را برای تمرین انتخاب کنید.

آمادگی های قبل از پرواز

 

۶) کالیبراسیون و چک های قبل از پرواز
تنظیم قطب نما قبل از پرواز یک امر بسیار ضروری است.همچنین فراموش نکنید که باتری را قبل از پرواز کاملا شارژ نمایید و چک کنید که پره ها به درستی نصب شده اند یا خیر و در آخر به اخطارهای برنامه ی DJI GO حتما دقت نمایید.

۷) ارتفاع برگشت به خانه (RTH)را تعیین کنید
در حالت RTH کواد به صورت اتوماتیک به ارتفاعی که تعیین کرده اید می رود و سپس به نقطه ای که به عنوان خانه انتخاب کرده اید برمی گردد.پیشنهاد ما این است که بهتر است قبل از شروع پرواز ارتفاع برگشت به خانه را معین کنید چون این امر باعث می شود که کوادکوپتر شما در مسیر برگشت به خانه به موانع برخورد نکند. این تنظیمات را در برنامه ی DJI GO  اعمال کنید. و حتما حتما تا حدی پرنده را از خودتون دور کنید که دیدتان را از دست ندهید و از اینکه بیشتر از  120 متر ارتفاع بگیرید پرهیز کنید.

۸) سیگنال GPS را چک کنید
کوادکوپترتان را موقعی پرواز دهید که حداقل ۱۰ ماهواره شناسایی شده باشد و خط های آیکن GPS  از ۴ به بالا باشند.سیگنال GPS  قوی برای داشتن یک پرواز ایمن بسیار مهم است.

اولین پرواز

۹) به صورت معلق نگه دارید
بعد از بلند شدن کوادکوپتر پیشنهاد می شود که ۳۰ ثانیه به صورت معلق نگه دارید تا از پایداری هوایی مطمئن شوید. بعد از اینکه یقین پیدا کردید که کوادکوپتر تحت کنترل است می توانید پرواز را شروع کنید.

۱۰) از حالت BEGINNER برای تمرین استفاده کنید
حالت beginner  را روشن کنید تا محدودیت های مسافت و ارتفاع اعمال شود. این حالت باعث می شود که تمام سنسورها و GPS  روشن باشند و به شما کمک می کند که کواد در دید شما قرار داشته باشد. برای چند پرواز اولیه بر روی عملکرد پرواز و تصویرهای روی صفحه نمایش دقت کنید.

۱۱) یاد بگیرید که سیستم برگشت به خانه (RTH) چطور کار می کند
دکمه ی RTH  را که روی ریموت کنترل است فشار دهید و یا گزینه ی مربوطه را از برنامه ی DJI GO  انتخاب کنید و در این صورت کوادکوپتر شما به نقطه ای که تعیین کردید برمی گردد. و در هنگام بازگشت صدایی که به گوشتان به این صورت است .DIDI, DIDI, DIDI …  . این نکته را مدنظر داشته باشید که فعال شدن و کارکردن درست سیستم برگشت به خانه موقعی اتفاق می افتد که سیگنال GPS  قوی باشد و قطب نما به درستی عمل کند.

۱۲) شرایط آب و هوایی را چک کنید
از تغییرات آب و هوایی در حین پرواز آگاهی داشته باشید. در شرایط آب و هوایی متلاطم مثل بارانی ، برفی ، رعد و برق ، مه آلود و طوفانی پرواز نکنید.
دمای پایین می تواند بر عملکرد باتری اثر بدی بگذارد.قبل از پرواز در فصل پاییز و زمستان دمای باتری را به ۲۰ درجه سلسیوس برسانید.

۱۳) به وضعیت باتری توجه کنید
همیشه وضعیت باتری پرنده ی خود را در حین پرواز چک کنید و باتری را در حدی نگه دارید که برای برگشت به خانه کافی باشد. توجه داشته باشید که پرواز در باد شدید باعث میشود که نسبت به هوای صاف باتری با سرعت بیشتری تخلیه شود.

۱۴) خشن پرواز نکنید!!!
از حرکت های تند و ناگهانی به استیک های کنترل از راه دور خودداری نمایید. چون این کار باعث می شود که تسلط خود را نسبت به پرنده از دست بدهید و قدرت واکنش نسبت به عوامل محیطی را کاهش دهید که تمام این موارد شانس حادثه را افزایش می دهند.

۱۵) دنده عقب نروید!
در حین پرواز مخصوصا وقتی که کواد با چشم دیده نمی شود ، از پرواز برعکس خودداری کنید زیرا احتمال برخورد به موانع دیده نشده بیشتر میشود.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
5 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
سهيل محبوبي
1 year ago

سلام خسته نباشین من جدیدا یه مویک ایر گرفتم داخل شهر ۵٠ متر که دور میشم تصویر قطع میشه بعدش no signal هر کاری کردم درست نشد خواهشا کمکم کنین خیلی نیاز دارم، احساس میکنم پولمو دور ریختم، ممنون

Admin
سعید
1 year ago

برای اطمینان از حل کامل مساله موارد زیر هم بررسی شود:
– پایه های بازوهای جلویی (که آنتن های پرنده در آن قرار دارد) باز شود.
– پرنده با برنامه dji assistant 2 قابل دانلود از https://www.dji.com/mavic-air/info#downloads دانلود شود.
– ریست کارخانه تجیهزات
در آخر هم توصیه توصیه می کنم مویک ایر خرید نشود. به جای آن مویک پرو یا مویک ۲ پرو خرید شود.

آصف
1 year ago
Reply to  سعید

سلام خسته نباشید، چرا نباید مویک ایر بخریم؟

Admin
سعید
1 year ago
Reply to  آصف

سلام، وقت شمام بخیر
گزارش شده که مویک ایر در مناطق شهری دارای حداکثر برد کمتر از ۵۰۰ متر هستش، که این مسئله خیلی از خریداران را ناراضی کرده است.
زیرا حتیاسپارک در مناطق شهری به حداکثر برد بالاتری میرسد!