آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته

تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته

مویک مینی، کوچکترین هلی شات دی جی آی، در لیست انواع کوادکوپتر مویک، به عنوان بهترین انتخاب جهت مصرف روزانه شناخته میشود. بنابراین اگر در زمینه تصویربرداری حرفه ای یا نقشه برداری هوایی فعالیت نداشته و فقط به دنبال هلی شاتی جهت ثبت بهترین خاطرات سفر هستید، خرید قسطی هلی شات Mavic Mini را به شما توصیه میکنیم. اما در این مطلب، قصد داریم تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته را به شما آموزش دهیم. روزهای کرونایی که همه در خانه مانده و به دنبال سرگرمی های جدید هستیم!

در مطالب قبلی اطلاعات جامع و کاملی در خصوص پرواز با مویک مینی در اختیارتان قرار داده ایم. پیشنهاد میکنیم قبل از مطالعه این مطلب، ابتدا نگاهی به مقاله و فیلم های آموزشی قبلی داشته باشید تا برای پرواز در خانه، که تقریبا کار سختی است، با مشکلی رو به رو نشوید.

لوازم جانبی مویک مینی

سوالات رایج در مورد مویک مینی

آموزش پرواز با مویک مینی

به طور کلی پرواز با هلی شات در فضای بسته، توصیه نمیشود. اما جالب است بدانید که مویک مینی یکی از هلی شات هایی است که اگر تنظیمات آن به درستی انجام شود، پرواز با آن در خانه امن و بی دردسر خواهد بود. به همین خاطر، در ادامه تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته را به شما آموزش میدهیم، تا جز در موارد ضروری، باز هم قادر به استفاده از این کواد در خانه باشید.

تنظیمات مویک مینی قبل از پرواز

در ادامه نکاتی گفته میشود که همگی قبل از روشن کردن Mavic Mini ، باید رعایت شوند:

استفاده از محافظ ملخ مویک مینی

فرقی نمی کند که تا چه حد در زمینه پرواز با هلی شات با تجربه هستید، برای پرواز با مویک مینی در فضای بسته حتما باید از محافظ ملخ مویک مینی استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که با نصب محافظ، مدت زمان پرواز به ۱۸ دقیقه کاهش پیدا میکند، که برای پرواز در خانه مدت زمان کمی نیست!

محافظ ملخ مویک مینی

بررسی مسیر پرواز در فضای بسته

قبل از شروع پرواز، حتما مسیر پرواز را مشخص کرده و هرگونه مانع خارجی را از سر راه بردارید. احتمال برخورد هلی شات با قاب، وسایل تزئینی آویزی و … وجود دارد.

بررسی مسیر پرواز در فضای بسته

بررسی شرایط روشنایی

ممهمترین نکته در تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته، بررسی شرایط روشنایی است. به خاطر داشته باشید زمانی که در خانه یا هر فضای بسته دیکری پرواز میکنید، این احتمال وجود دارد که سیگنال GPS از بین رفته و سنسورهای موقعیت یاب از کار بیافتند. به همین خاطر توصیه میشود که پرواز در فضای بسته را فقط در صورتی که نور به اندازه کافی وجود داشته و با چشم مسلح قادر به دیدن هستید، تجربه کنید.

بررسی شرایط روشنایی

روشن کردن CineSmooth

نکته بعدی ورود به برنامه DJI Fly و تغییر حالت پرواز به CineSmooth است. با فعال شدن این گزینه، سرعت هلی شات تا حد زیادی کاهش یافته و حساسیت گیمبال هم تنظیم میشود. در این صورت کنترل کوادکوپتر در حین پرواز بسیار ساده تر خواهد بود.

روشن کردن CineSmooth

روشن کردن Hover

Hover یکی دیگر از انواع تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته است. با فعال بودن این قابلیت، حتی اگر سیگنال از دست برود، مویک مینی با استفاده از سنسورهای ویژن به حرکت خود ادامه داده و در فضا معلق باقی میماند.

روشن کردن Hover

تنظیم سطح Exposure

با توجه به متفاوت بودن شرایط نور در فضای بسته و باز، قبل از پرواز باد حتما سطح Exposure را در برنامه DJI Fly تنظیم کنید.  اطمینان حاصل کنید که دید خوبی در تلفن همراهتان داشته و تصاویر گرفته شده عالی به نظر برسند.

تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته

بعد از اجرای تمام نکات گفته در قسمت قبل، نوبت به نکاتی میرسد که هنگام شروع و در حین پرواز باید به خاطر داشته باشید:

بلند شدن خودکار را خاموش کنید

Auto Take Off یکی از بهترین قابلیت های مویک مینی برای پرواز در فضای باز در نظر گرفته میشود. به همین خاطر توصیه میشود که در فضای بسته برای آنکه کنترل شرایط پرواز کاملا در اختیار خودتان باشد، تیک آف را به صورت دستی انجام دهید.

بلند شدن خودکار را خاموش کنید

نظارت بر وضعیت هلی شات

با وجود اینکه احتمالا شناخت کافی از خانه و موانع احتمالی دارید، باید به طور منظیم وضعیت هلی شات را از طریق برنامه DJI Fly بررسی کنید. وضعیت شارژ باتری مویک مینی و قدرت سیگنال پهپاد، از جمله مهمترین مواردی است که در حین پرواز باید مراقبشان بود. خصوصا در فضای بسته که احتمال از دست رفتن سیگنال وجود دارد.

کاهش حرکت هلی شات در حین پرواز

مسیر و حالت ساده ای را برای پرواز با هلی شات در فضای بسته انتخاب کنید. به هیچ وجه از حالت های پرواز QuickShots که مسیرهای پیچیده ای دارند، استفاده نکنید. بهتر است که در یک خط مستقیم پرواز کرده و حرکات کنترلی هلی شات را ساده نگهدارید.

نتیجه گیری

مویک مینی با توجه به سایز و اندازه کوچکی که دارد، پرواز با آن در فضای خانه مشکل نیست. به شرط آنکه تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته به درستی انجام شده باشد. اگر در این روزهای کرونایی و یا شرایط بد آب و هوایی مجبور به ماندن در خانه هستید، میتوانید ماجراجویی جدیدی را با این هلی شات در فضای بسته تجربه کنید.  

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments