آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
روش های جدا کردن کوادکوپتر از درخت

روش های جدا کردن کوادکوپتر از درخت

فرقی نمی‌کند که تجربه پرواز با کوادکوپتر را دارید یا نه، چرا که احتمال دارد در اثر یک اشتباه کوچک مانند فشردن یک دکمه اشتباهی، کوادکوپتر را به مسیر اشتباهی هدایت کرده و موجب گیر انداختن پهپاد در یک درخت شوید! به همین خاطر در این مقاله قصد داریم روش های جدا کردن کوادکوپتر از درخت را به شما آموزش دهیم.

برای جدا کردن کوادکوپتر از درخت چیکار کنیم؟

به طور کلی برای جدا کردن هلیشات از درخت روش های مختلفی وجود دارد. اینکه شما از کدام یک از آن‌ها باید استفاده کنید، به شرایط خودتان مانند مدل کوادکوپتر و ارزش آن، بستگی دارد.

راه‌حل‌های ساده برای بیرون آوردن کوادکوپتر از درخت

بالا رفتن از درخت

بالا رفتن از درخت به احتمال زیاد اولین راه حلی است که به ذهن بسیاری از افراد می‌رسد. اما همان‌طور که حتماً خودتان هم می‌دانید، استفاده از این راه حل در همه شرایط و برای هر نوع درختی امکان‌پذیر نیست. چرا که درخت باید به اندازه‌ای تنومند باشد تا وزن شما را تحمل کند. و از طرف دیگر، موقعیت هلیشات باید به گونه‌ای باشد که شما دید مستقیمی برای جدا کردن آن داشته باشید.

استفاده از نردبان برای بالا رفتن از درخت، تنها زمانی می‌تواند مثمر ثمر باشد که شاخ و برگ درخت زیاد نبوده و به شما اجازه دست پیدا کردن به پهپاد را داشته باشد.

روش های جدا کردن کوادکوپتر از درختبه پرواز درآوردن کوادکوپتر

اگر بعد از گیر افتادن هلیشات، باتری آن دارای شارژ کافی است، می‌توانید با به پرواز درآوردن مجدد پهپاد، آن را از مهلکه خارج کنید. البته استفاده از این روش مجدداً در هر شرایطی امکان‌پذیر نیست. چرا که اگر شما به اندازه کافی در زمینه پرواز با کوادکوپتر مهارت نداشته باشید، احتمال اینکه موجب شکستن ملخ‌های آن و یا بیشتر گیر افتادن آن شوید، وجود دارد.

بنابراین استفاده از این مورد به عنوان یکی از روش های جدا کردن کوادکوپتر از درخت ، تنها در صورتی به شما توصیه می شود که دید کافی نسبت به پهپاد داشته و می‌دانید که فضای بالاسر آن خالی است.

برای خرید باتری مویک مینی و سایر کوادکوپترهای دوربین دار می‌توانید به فروشگاه آی کواد مراجعه کنید.

استفاده از چوب ماهیگیری

برخی از افراد سعی می‌کنند با استفاده از تکنیک ماهیگیری، پهپاد را از درخت جدا کنند. استفاده از این روش تنها زمانی توصیه می شود که چوب و نخ ماهیگیری به اندازه‌ای محکم هستند که وزن پهپاد را تحمل کرده و بدون آنکه در مسیر دچار مشکل شوند، آن را به زمین بیاورند. علاوه بر این، روش پرت کردن نخ چوب ماهیگیری نیز اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر در انجام این کار اشتباهی کنید، احتمال اینکه باعث افزایش آسیب دیدن پهپاد شوید وجود دارد!

روش های جدا کردن کوادکوپتر از درختبهترین روش جدا کردن کوادکوپتر از درخت ، تماس با آتش نشانی

بهترین روشی که ما برای جدا کردن هلیشات از درخت به شما توصیه می‌کنیم، کمک گرفتن از نیروهای آتش نشانی است. خصوصاً برای کسانی که در زمینه تصویربرداری حرفه‌ای در حال فعالیت هستند و ارزش مالی کوادکوپترشان خیلی زیاد است! شما می‌توانید با آتش نشانی تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید با استفاده از تجهیزات و نردبان بلند و مستحکمی که دارند به کمک شما آمده و با کمترین میزان آسیب، پهپاد را از درخت جدا کنند.روش های جدا کردن کوادکوپتر از درخت

 

هنگام جدا کردن کوادکوپتر از درخت این اشتباهات را مرتکب نشوید

اگر روش های جداکردن کوادکوپتر از درخت را گوگل کنید، قطعاً با روش های مختلف و متنوعی روبه‌رو می‌شوید که بسیاری از آن‌ها نه تنها به شما کمک نکرده، بلکه شرایط را بدتر هم می‌کنند. به همین خاطر مهم است که برای جلوگیری از آسیب دیدن پهپاد، از هر روشی استفاده نکنید.

  1. به هیچ وجه برای جدا کردن هلیشات از درخت به زور متوسل نشوید. با انجام این کار احتمال اینکه بخشی از بدنه پهپاد را بشکنید، وجود دارد.
  2. از کارواش با فشار آب بالا برای تکان دادن پهپاد و جدا کردنش از درخت استفاده نکنید. به خاطر داشته باشید که بدنه کوادکوپتر تا حدی در برابر فشار آب مقاوم است. اما این مسئله به این معنا نیست که شما با پاشیدن آب پرفشار به آن به قطعات الکترونیکی داخلی آن آسیب وارد نمی‌کنید.
  3. از یک پهپاد دیگر برای جدا کردن پهپاد فعلی استفاده نکنید. چرا که با انجام این کار احتمال اینکه دو پهپاد را گیر بیندازید، وجود خواهد داشت.

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments