آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
7 ترفند فیلمبرداری با Osmo Mobile

۷ ترفند فیلمبرداری با Osmo Mobile ، آموزش تصویری

فیلمبرداری با Osmo Mobile نیاز به تخصص و مهارت خاصی ندارد، اگر روش انجام این کار را بدانید.

همان‌طور که در مقاله‌های قبلی بیان کردیم، با خرید Osmo Mobile و یک تلفن هوشمند می‌توانید به یک فیلمبردار حرفه‌ای تبدیل شوید. اما برخی از افراد، به دلیل عدم آگاهی کافی در رابطه با تکنیک‌های فیلمبرداری با Osmo Mobile ، از تصاویر گرفته شده راضی نیستند  احساس می‌کنند در انتخاب خود اشتباه کرده‌اند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تکنیک فیلمبرداری با اسمو موبایل آشنا شوید.

قبل از آنکه به معرفی این ترفندهای عکاسی بپردازیم، لازم به ذکر است برای خرید اسمو موبایل ۳ ، خرید اسمو موبایل ۲ و خرید اوزمو موبایل ۴ می‌توانید به فروشگاه آی کواد مراجعه کنید.

۷ تکنیک برای فیلمبرداری با Osmo Mobile

بالا بردن و پایین آمدن دوربین (Raising & Lowering)

اولین و ساده‌ترین تکنیکی که برای یک فیلم برداری حرفه‌ای می‌توانید از آن استفاده کنید، حرکت دوربین به صورت عمودی از بالا به پایین و یا برعکس است. برای استفاده از این تکنیک، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوربین را روی سوژه مورد نظرتان قرار داده و بدون هیچ‌گونه انحراف، اسمو موبایل را از پایین به بالا و یا برعکس حرکت دهید.

بیشتر بخوانید: فعال کردن حالت اسلوموشن در دوربین اسمو

حرکت افقی دوربین (Horizontal)

اگر به تصویربرداری هوایی علاقه دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در این تکنیک فیلمبرداری با Osmo Mobile ، باید دوربین را در یک ارتفاع ثابت نگهداشته و هم‌زمان با حرکت سوژه آن را در مسیر افقی حرکت دهید.

این روش مشابه با تصویربرداری با کوادکوپتر دوربین دار است.

حرکت دایره‌ای دوربین (Circle)

برای داشتن یک تصویر پویا، می‌توانید دوربین را در یک مسیر دایره‌ای به دور سوژه حرکت دهید.

حرکت Tilting

در این حرکت باید کمی دوربین خود را کج کرده و آن را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. نگران لرزش در تصویر هم نباشید، چرا که این گیمبال به خوبی لرزش را از تصاویر می‌گیرد.

حالت دنبال کردن یا Follow در فیلم برداری

اگر می‌خواهید بیننده در حس و حال شما هنگام تصویربرداری شریک باشد، می‌توانید از این تکنیک برای فیلمبرداری با Osmo Mobile استفاده کنید. کافی است که جلو یا پشت سر سوژه با سرعتی تقریباً مساوی حرکت کنید.

تکنیک Push-in در فیلمبرداری

از مسافتی نسبتاً دور نسبت به سوژه حرکت کنید و به سوی او قدم برداشته و او را همواره آن را در قاب دوربین نگهدارید.

تکنیک Pull-out در تصویربرداری

به موضوع خود نزدیک شده و دور شوید تا دنیای پیرامون سوژه را به تصویر بکشید. با توجه به این که استفاده از این تکنیک کمی سخت و مشکل است، می‌توانید از حالت ActiveTrack برای نگهداشتن سوژه در قاب استفاده کنید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments