آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مدت زمان پرواز کوادکوپتر

مدت زمان پرواز کوادکوپتر چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

مدت زمان پرواز کوادکوپتر یکی از مشخصه‌های اصلی است که هنگام خرید کوادکوپتر باید به آن توجه داشته باشد. خصوصاً اگر علاقه ای به خرید باتری کوادکوپتر اضافه نداشته و نمی‌خواهید در حین پرواز با خطای پایان شارژ رو به رو شوید.

قبل از آنکه به موضوع حداکثر زمان پرواز با هلیشات بپردازیم، لازم است ذکر شود که شما می‌توانید برای خرید انواع باتری کوادکوپتر به فروشگاه آیکواد مراجعه کنید.

مدت زمان پرواز کوادکوپتر چقدر است؟

مدت زمانی که می‌توانید با یک هلیشات پرواز کنید، به عوامل مختلفی از جمله مدل پهپاد بستگی دارد. به همین خاطر محدوده زمان پرواز با یک هلیشات بین ۱۵ دقیقه الی ۲۴ ساعت متغیر است.

کوادکوپترهایی که در بازار مصارف تجاری و خانگی به فروش می‌رسند، معمولاً دارای مدت زمان پرواز ۱۵ الی ۳۰ دقیقه ای هستند. در حالی که پهپادهای نظامی می‌توانند بدون وقفه تا ۲۴ ساعت بدون وقفه پرواز کنند.

مدت زمان پرواز کوادکوپتر به چه عواملی بستگی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، میانگین زمان پرواز با هلیشات بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه متغیر است. اما شاید این سؤال برای شما مطرح شود که دلیل متغیر بودن زمان پرواز چیست.

جالب است بدانید که تفاوت در این مدت زمان، نه تنها به کمپانی تولیدکننده بلکه به مدل کوادکوپتر هم بستگی دارد. به عنوان مثال با مویک ۲ زوم ، کوادکوپتر برند DJI، می‌توان به مدت ۳۱ دقیقه پرواز کرد؛ که نسبت به سایر پهپادهایی که توسط همین برند تولید می‌شود، بیشتر است.

مدت زمان پرواز کوادکوپتر

سایر مواردی که در تعیین مدت زمان پرواز کوادکوپتر تأثیرگذار هستند، عبارتند از:

دسته‌بندی کوادکوپترها

به‌طور کلی کوادکوپترها را می‌توان از لحاظ ساختار و عملکرد در دسته‌های مختلفی قرار داد. دسته‌بندی کلی که برای این تجهیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارت است از:

کوادکوپتر مبتدی: با میانگین زمان پرواز بین ۵ الی ۱۰ دقیقه

این نوع کوادکوپتر همان‌طور که از نامش مشخص است، برای افرادی طراحی و ساخته شده‌اند که تجربه کار با هلیشات را نداشته و بودجه زیادی برای خرید آن در نظر نگرفته‌اند. به عنوان مثال Protensic A20 با مدت زمان پرواز ۱۰ دقیقه.

نکته مهم: مویک مینی را با این کوادکوپترهای مبتدی به اشتباه نگیرید. چرا که گرچه این کوادکوپتر دارای وزن و اندازه کوچکی است و برای افراد بدون تجربه ساخته شده‌است، اما با سایر کوادکوپترهایی که در این دسته قرار می‌گیرند، تفاوت چشمگیری دارد.

کوادکوپتر میان برد: با میانگین زمان پرواز بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه

اگر نیازی به امکانات پیشرفته ندارید، می‌توانید کوادکوپترهای میان برد را خریداری کنید.

کوادکوپتر میان پیشرفته: با میانگین زمان پرواز بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه

اگر در زمینه تصویربرداری هوایی حرفه ای در حال فعالیت هستید، خرید مویک ۲ پرو و خرید مویک ۲ زوم را به شما پیشنهاد می‌کنیم. چرا که این هلیشات‌ها نه تنها زمان پرواز نسبتاً بالایی دارند، بلکه از لحاظ عملکردی و پایداری برای فعالیت‌های حرفه ای، عالی هستند.

مدت زمان پرواز کوادکوپترباتری کوادکوپتر

باتری هلیشات، نقش مهمی در تعیین مدت زمان پرواز کوادکوپتر بازی می‌کند. هرچه که باتری‌ها دارای قدرت ببیشتری باشند و به درستی از آنها نگهداری شود، می‌توانید مدت زمان بیشتری با پهپاد پرواز کنید. در میان انواع باتری‌هایی که در بازار وجود دارند، باتری‌های لیتیم با ظرفیت بالا، به عنوان بهترین باتری‌ها در نظر گرفته می‌شوند. گرچه قیمت بالایی دارند اما از لحاظ کیفیتی، کیفیت بسیار بالایی دارند؛ بنابراین در صورتی که قصد خرید باتری اضافه دارید، در انتخاب نوع و مدل باتری دقت کرده و اطمینان حاصل کنید که باتری خریداری شده اصل باشد.

وزن کوادکوپتر

به‌طور کلی هرچه که یک پهپاد وزن کمتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری می‌تواند در آسمان پرواز کند. مگر آنکه از باتری‌های قدرتمندی برای تأمین نیرو مورد نیازش استفاده کند. به همین خاطر توصیه می‌شود که تا جای ممکن از سنگین کردن پهپاد خودداری کنید. به عنوان مثال در صورت عدم نیاز از دوربین یا محافظ ملخ‌های آن استفاده نکنید.

حالت پرواز کوادکوپتر

به‌طور کلی هر پهپاد دارای چند حالت پرواز هوشمند است. به عنوان مثال زمانی که در حالت اسپرت باید از بیشترین میزان قدرت باتری‌ها استفاده کرده و به همین خاطر شارژ باتری کوادکوپتر خیلی سریع تمام می‌شود. برعکس زمانی که هلیشات را به صورت شناور در آسمان نگهداشته اید، میزان مصرف انرژی را به حداقل می‌رسانید.

شرایط پرواز با کوادکوپتر

 در آخر، شرایط آب و هوایی را می‌توان در تعیین مدت زمان پرواز کوادکوپتر مؤثر دانست. هرچه که شرایط آب و هوایی بدتر باشد، مانند بارانی و برفی، میزان مقاومت پهپاد جهت حرکت در مسیر باید بیشتر شده و به انرژی بیشتری نیاز دارد. همین مسئله باعث می‌شود که در شرایط آب و هوایی طوفانی، بارانی و برفی مدت زمان کمتری پرواز کنید.

بهترین کوادکوپترها از لحاظ زمان پرواز

*        مویک۲ زوم – ۳۱ دقیقه

*        فانتوم ۴ پرو – ۳۰ دقیقه

*        مویک ۲ پرو – ۲۷ دقیقه

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments