آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

مسافرت با اسپارک : نکات و تصویربرداری حرفه ای

این روزها یکی از بهترین روش های تصویربرداری در مسافرت های درون شهری و مخصوصا بیرون شهری استفاده از کوادکوپترهایی است که قابلیت تصویربرداری را دارند و برای این موضوع مهمترین چیز وزن و ابعاد کواد است که قابلیت تصویربرداری را دارند و برای این موضوع مهمترین چیز وزن و ابعاد کواد است که بتوان به راحتی آن را حمل و نقل کرد و البته کیفیت تصویربرداری های آن با دوربین های گوشی های امروزی و حتی دوربین های مخصوص عکس برداری و فیلم برداری برابری کند. اگر تمام این فاکتورها را در نظر بگیریم ایده آل ترین و مقرون به صرفه ترین خروجی آن Spark خواهد بود که البته به نظر ما مدل Fly More Combo آن به دلیل لوازم جانبی هایی که دارد قطعا مورد مناسبتری برای خرید است. چون به هیچ وجه نمی توان بدون باتری اضافه و کیف مخصوص حمل و نقل لذتی از تصویربرداری در سفر برد.

نکات عکسبرداری :

نکته ۱: همیشه قبل از سفر خود یک جستجوی سریع از مقصد داشته باشید. از Google Maps استفاده کنید و اماکن دیدنی آن جا را به دقت بشناسید و جاهایی که برای تصویربرداری هوایی عالی هستند را از قبل برای خود تعیین کنید.

نکته ۲: در همه حال به فکر تصویربرداری خلاقانه باشید.
البته امنیت همیشه یک اولویت است و باید مراقب باشید که کوادکوپتر خود را فدای یک عکس نکنید.همیشه بدنبال ایده های جدید از محیط اطرافتان باشید. تصویر پایین را مشاهده کنید در نگاه اول یک بندر است با ده ها قایق کوچک و قایق های بادبانی. اما اگر از نگاه دیگر مشاهده کنید دو تمساح می بینید که دهان خود را باز کرده اند و قایق ها به مانند دندان های تیز آن ها هستند.

نکته ۳: همیشه باتری اضافه به همراه داشته باشید.

زمان عملی پرواز اسپارک بین ۱۱ تا ۱۳ دقیقه است. آیا این زمان برای یک مکان بکر که شاید تا آخر عمرتان دوباره به آنجا نروید، کافی است؟ قطعا خیر. پس حتما باتری زاپاس به همراه داشته باشید تا حسرت تصویر بی نظیر و تکرار نشدنی را تجربه نکنید. تصویر پایین از به هم پیوستن ۳۴ عکس گرفته شده بوسیله ی اسپارک است.

 

نکته ۴: برای تصویربرداری از سوژه های در حال حرکت سریع، از حالت sport استفاده کنید.

با استفاده از کنترلر اسپارک حالت را به روی Sport بگذارید و در این صورت ارتفاع و سرعت مطلوبتری خواهید داشت و با سرعت ۵۰m/s می توانید بهتر از سوژه های سریع تصویربرداری کنید. فقط این نکته را متذکر شویم که در حالت Sport نمی توانید ۹۰ درجه دوربین را به طرف پایین بچرخانید و اقدام به تصویربرداری کنید.

 

نکات فیلم برداری : 

نکته ۱: در حین ضبط ویدیو از حالت Sport استفاده نکنید. زیرا ویدیوهای خروجیتان دارای ثبات مناسب نیستند و لرزش هایی در فیلم هایتان مشاهده خواهد شد. پس همیشه از حالت normal استفاده کنید و فقط مواقعی که می خواهید از یک سوژه ثابت تصویربردای کنید، روی حالت Tripod (سه پایه) بگذارید.

یک نکته حیاتی : به صورتی پرواز کنید که همیشه کوادکوپترتان را بتوانید با چشم غیرمسلح مشاهده کنید.

با تمام این تفاسیر آیا ارزش دارد که یک اسپارک داشته باشیم؟

اگر اهل مسافرت هستید و از تصاویر خسته کننده ی یکنواختتان خسته شده اید و می خواهید کمتر از ۲۰ ثانیه کوادتان آماده ی تصویربرداری هوایی باشد، همین حالا یک Spark Combo سفارش دهید که قطعا تجربه های جدید و کم نظیری در انتظار شماست.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments