آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

آیا می دانید براکتینگ نوردهی چیست؟ آیا از قابلیت های برنامه  DJI GO 4 خبر دارید؟ آیا با نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4 آشنایی دارید؟ اگر پاسخ هیچ یک از این سوالات را نمی دانید، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم آموزش جامعی در رابطه با این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

فروشگاه آی کواد در زمینه فروش انواع کوادکوپتر دوربین دار مانند مویک ۲ پرو ، استبلایزر و سایر تجهیزات مورد نیاز تصویر برداری حرفه ای در حال فعالیت است. برای مشاهده محصولات می توانید به صفحه فروشگاه مراجعه نمایید.

براکتینگ نوردهی یا AEB چیست؟

تمام سنسورهایی که برای ساخت یک دوربین استفاده می شوند، محدودیتهایی دارند. یکی از این محدودیت ها، محدوده دینامیکی دوربین است. به این معنا که عکس تنها می تواند جزئیات منظره را تنها در یک محدوده روشنایی خاص ثبت کند. بنابراین زمانی که شما در حال عکاسی هستید، باید یک نقطه نوردهی در وسط منظره ای که قصد عکاسیش را دارید انتخاب کنید. بعد از آن، تصویر منظره بر اساس نقطه تعیین شده، روشنتر و یا تیره تر گرفته می شود.

با وجود اینکه تنظیم نوردهی خودکار تا اندازه زیادی مفید است، اما در تصاویری با کنتراست بالا می تواند باعث تیرگی و یا روشن شدن بخش خاصی از عکس شود. بنابراین جزئیات منظره در این بخش ها دیگر در دسترس نخواهد بود علاوه بر اینکه پردازش تصویر برای بازگرداندنشان نیز کمک کننده نیست.

براکتینگ نوردهی دقیقا برای حل این مشکل آمده است. با استفاده از این فناوری، از یک منظره چند عکس با چند تنظیمات نوردهی مختلف گرفته می شود. بنابراین زمانی که شما براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4 را فعال کنید، کوادکوپتر دوربین دار شما به صورت خودکار بین ۳ الی ۵ عکس با نوردهی متفاوت از منظره می گیرد. این نوردهی های مختلف باعث می شود که تصویر دقیق و جذابی از یک منظره ای که در نظر داشتید به دست بیاورید.

نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

اهمیت استفاده از از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

به طور کلی دو دلیل عمده برای استفاده ا این قابلیت وجود دارد.

  1. زمانی که شما از برنامه DI gO 4 در تلفن همراه خود استفاده می کنید. تنظیم نوردهی با توجه به عواملی نظیر آفتاب، سایه، روشنایی صفحه تلفن همراه و … کار مشکلی خواهد بود. در حالی که با استفاده از قابلیت براکتینگ نوردهی در DI gO 4 می توانید تنظیم بهترین میزان نوردهی را به صورت خودکار به برنامه بسپارید. چرا که با استفاده از چندین exposure احتمال گرفتن تصویری با کیفیت بالا، زیاد خواهد بود.
  2. دلیل دوم استفاده از AEB ایجاد تصاویر High Dynamic Range (HDR) است. تصاویر HDR به تصاویری گفته می شود که از چند عکس با نوردهی متفاوت برای ایجاد یک عکس بی عیب و نقص ایجاد شده اند.

نحوه ایجاد تصویر HDR در فتوشاپ

در این بخش می خواهیم سه تصویری که با میزان نوردهی متفاوت گرفته شده اند را در فتوشاپ به شکل یک تصویر HDR در بیاوریم. برای انجام این کار مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

برنامه فتوشاپ را باز کنید

سپس از نوار ابزار بالا، گزینه File ، سپس گزینه Automate و سپس گزینه Merge to HDR Pro را انتخاب کنید.

در پنجره ای که برایتان نمایش می دهید، تصاویری که برای ایجاد تصویر HDR نیاز دارید را انتخاب کنید.

برای جلوگیری از ایجاد سایه ناخواسته گزینه Select to automatically align source images را انتخاب نمایید.

نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

سپس Photoshop به طور خودکار عکس های مختلف را برای ایجاد یک تصویر HDR ترکیب می کند.

نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

تصویر ایجاد شده را با کیفیت ۳۲ بیتی ذخیره کنید. با انجام این کار به طیف وسیعی از ابزار برای ویرایش عکس ها بدون افت کیفیت دسترسی خواهید داشت.

نحوه استفاده از براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4

صرف نظر از اینکه شما قصد دارید که تصویر HDR داشته باشید یا نه، از قابلیت براکتینگ نوردهی در برنامه DJI GO 4  می توانید برای عکسبرداری در چند نوردهی متفاوت استفاده کنید. تا از میان آنها بهترین را به انتخاب کنید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments