آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
کار با مویک مینی در خانه

کار با مویک مینی در خانه، ۶ ایده جذاب برای فیلمبرداری و عکاسی

اگر به دنبال خلاقیت های بیشتر هنگام کار با مویک مینی هستید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. در صورتی که تنظیمات مویک مینی برای پرواز در فضای بسته به درستی انجام شده باشند، هیچ گونه نگرانی در خصوص آسیب دیدن هلی شات وجود نخواهد داشت.

Mavic Mini ، کوچکترین هلی شات کمپانی دی جی آی است. وزن و سایز کوچک این کوادکوپتر، امکان پرواز با آن را در فضای بسته مانند خانه، فراهم کرده است. در صورتی که به صورت حرفه ای در زمینه عکاسی یا فیلمبرداری و نقشه برداری هوایی فعالیت نکرده و به دنبال خرید قسطی هلی شات برای استفاده روزمره هستید، میتوانید برای خرید مویک مینی، به فروشگاه آی کواد مراجعه کنید.

 6 ایده برای برای کار با مویک مینی در خانه

گرچه پرواز با هلی شات در خانه خطران زیادی به همراه دارد، اما پرواز با مویک مینی با چند تکنیک و ترفند ساده، در این روزهایی که بیشتر زمانمان را در فضاهای بسته سپری میکنیم، بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

استاپ موشن

مویک مینی دارای یک دوربین ۲٫۷K با گیمبال ۳ محوره است. این بدان معنی است که شما میتوانید از این هلی شات درست مانند یک دوربین عادی، استفاده کنید.

استاپ موشن با مویک مینی

برای تهیه استاپ موشن با مویک مینی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که هلی شات را در یک نقطه مناسب از خانه قرار دهید. سپس سوژه را در چند وضعیت مختلف قرار داده و از آن عکس بگیرید. سپس تمام عکس های گرفته شده را با هم ترکیب کرده و یک حرکت خیره کننده ایجاد کنید.

زاویه های خلاق

با توجه به وزن کم و سایز کوچک این هلی شات، امکان عکاسی و فیلم برداری در زوایای مختلف، وجود دارد. فقط کافی است موقیعت سوژه را تنظیم کرده و هلی شات را در جای درست خود قرار دهید.

عکاسی با مویک مینی

افکت جادویی

دوربین مویک مینی به شما این اجازه را میدهد تا مشابه با بسیاری از دوربین های دیگر، یک فیلم خیره کننده با افکت جادویی ایجاد کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از گیمبال ۳ محوره، از سوژه مورد نظر فیلمبرداری کنید. سپس باید مکان سوژه را عوض کرده و مجددا فیلم برداری کنید. در آخر با انجام کمی ویرایش و قرار دادن تمام فیلم ها در کنار هم، میتوانید یک افکت جادویی داشته باشید.

فیلم برداری با مویک مینی

تایم لپس

برخلاف تصور بسیاری، کار با مویک مینی در خانه، اگر به صورت اصولی باشد، عکس و فیلم های خاطره انگیزی به جا خواهد گذاشت. حال میخواهد تصویربرداری از غروب خورشید باشد یا بازی با یک توله سگ بازیگوش! تمام آن چیزی که به آن نیاز دارید، یک موقعیت مناسب برای قرار دادن مویک مینی است. بعد از آنکه هلی شات را در یک فضای امن و ثابت قرار دادید، وارد برنامه DJI Fly شده و گزینه Timed Shot را انتخاب کنید. در حالت manual exposure عکاسی کرده و در آخر تمام تصاویر را باهم ترکیب کنید.

تایم لپس مویک مینی

تصاویر HDR

تنظیم نور یکی از پیچیده ترین کارها برای شروع عکاسی و فیلمبرداری خواهد بود. اما جالب است بدانید که در فضای داخلی خانه، به دلیل وجود چندین منبع نور، این کار خیلی هم مشکل نخواهد بود. برای بدست آوردن بهترین عکس با ایده آل ترین شرایط نور، هلی شات را روی یک سطح صاف و بدون حرکت قرار دهید. سپس چند عکس در حالت manual exposures بگیرید. در آخر تمامی تصاویر را باهم ترکیب کنید تا بهترین عکس با دامنه پویا عالی بدست آورید.

تصاویر HDR در مویک مینی

پانوراما

برای ایجاد پانوراما، نیازی به حضور در یک فضای باز نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با مویک مینی، چند تصویر که تا حدی با یکدیگر همپوشانی دارند، بگیرید. سپس با استفاده از نرم افزار، این تصاویر را باهم ترکیب کنید.

پانوراما در مویک مینیبیشتر بخوانید: 

لوازم جانبی مویک مینی

سوالات رایج در مورد مویک مینی

آموزش پرواز با مویک مینی

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments