آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

انتخاب حرفه ای : Phantom 4 pro vs Inspire 2

فانتوم ۴ پرو و اینسپایر ۲ دو مورد از کوادکوپترهای حرفه ای DJI هستند. به عنوان یک تصویربرداری حرفه ای، قطعا انتخاب درست بیشترین اهمیت را دارد که ببینید کدام یک از محصولات نیازهای شما را برطرف می کند. با آی کواد همراه باشید تا ببینیم چه مواردی این دو غول تصویربرداری هوایی را از هم متمایز می کند.با مقایسه فانتوم ۴ پرو با اینسپایر ۲ متوجه شوید که کدام یک مناسب شماست.

فانتوم ۴ پرو: کیفیت حرفه ای در ابعاد کوچکتر

فانتوم ۴ پرو با ابعادی کوچکتر از اینسپایر۲ به همراه فاصله کانونی ثابت ۲۴ میلی متری و سنسور ۱ اینچی ، تصویرهایی واضح با کیفیت ۲۰MP و ویدیوهای ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه را به اپراتور می دهد.برای حرفه ای تر ها که دوست دار خلاقیت هستند نیز شاترهای مکانیکی تعبیه شده است که اپراتور کنترل بیشتری روی لنزها داشته باشد. این کوادکوپتر قادر است که ۳۰ دقیقه پرواز متوالی داشته باشد و با سنسورهای موجود در جلو ، عقب و زیر دستگاه ، این کوادکوپتر یکی از پیشرفته ترین سیستم های سنسور تشخیص مانع را دارد. با قیمت مناسب ۶۲۹۹۰۰۰ تومان ، فانتوم ۴ پرو یک پهپاد ایده آل برای نصویربرداری حرفه ای در هر محیطی است.

اینسپایر ۲ : هیولای تصویربرداری قابل تنظیم به منظور تصویربرداری برای نمایشگرهای بزرگ

اینسپایر ۲ کوادکوپتری بزرگ با قابلیت نگه داری دوربین micro 4/3 . با ۱۵ میلی متر استاندارد جدید بر روی zenmuseX5s و فاصله کانونی ۶ میلی متر بیشتر از فانتوم ۴ است که تمام این موارد را باید در تصویرهای گرفته شده مشاهده کنید تا تفاوت واقعی را احساس کنید. با این حال باز هم DJI جلوتر رفته و شما قادر به استفاده از لنزهای مختلف به تناسب سوژه و محیط تصویربرداری هستید.

با سنسور micro 4/3 خروجی تصاویر ۲۰٫۸MP و ویدیوهای ۴K با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه. کیفیت عکس ها در بین هر دو پهپاد تقریبا با هم برابر است اما در فیلم برداری خیر. شما با اینسپایر ۲ قادر هستید تصاویری با کیفیت ۵٫۲K RAW با Cinema DNG و Apple Pro Res 4444 ضبط کنید. بخاطر بزرگی این کواد و سنسورهای تعبیه شده در تمام جهات آن حدودا ۲۲ دقیقه در امنیت کامل پرواز کنید. با قیمت ۲۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانی آن قادر هستید از مرزهای خلاقیت عبور کنید.

 

بین این دو کوادکوپتر، بزرگترین فاکتورهایی که این دو را از هم جدا می کند سایز آن ها ، انتخاب بین لنزها و کیفیت فیلم برداری است. به یاد داشته باشید که هر کدام از این کوادکوپترها ویژگی مخصوص به خود را دارند که بستگی به حرفه ی مورد نظر آن را تحسین می کنند.

پس کدام یک مناسب تر است؟

در پایان مقایسه فانتوم ۴ پرو با اینسپایر ۲ این سوال پیش می آید که کدام یک مناسب من است؟کدام یک را بخرم به نفع من  است؟ و…  .با این که هر دو کوادکوپتر تقریبا می توانند تمام مشتریان در هر حرفه های مختلف را راضی نگه دارند، اما در انتها باز باید در نظر بگیرید که نیاز واقعی شما چیست؟ و از تمام این موارد مهمتر اینکه چقدر می توانید هزینه کنید.

نتیجه گیری

اگر اهل سفر هستید، با ساختمان سازی و املاک سر و کار دارید و یا حتی می خواهید در بین دوستان و بستگان خود اقدام به تصویربرداری های هوایی کنید، فانتوم ۴ پرو بهترین و حرفه ای ترین گزینه برای شماست که قیمت آن از ۱/۳ اینسپایر۲ هم کمتر است. اگر بدنبال این هستید که در فیلم سازی از تصاویر هوایی استفاده کنید و یا درآمدزایی های زیادی از پروژه های بزرگ و مراسم های مهم داشته باشید اینسپایر۲ را انتخاب کنید. اگر نکته یا تجربه ای در مقایسه فانتوم ۴ پرو با اینسپایر ۲ در نظر دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments