آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

مشخصات احتمالی اسپارک ۲

مدتی هست که شایعات مربوط به اسپارک ۲ منتشر شده است. آخرین شایعات محتمل را در این پست جمع آوری کرده ایم.
همه منتظر هستند و زمانی که یک شایعه در مورد پهپاد DJI جدید وجود دارد گوش به زنگ هستند. دقیقا همانند هنگامی که شایعه در مورد فانتوم ۴ و یا مویک ۲پرو وجود داشت و الان هم زمان شایعات اسپارک ۲ میباشد.

شایعات مربوط به تاریخ عرضه­ ی DJI Spark 2

مدتی هست که شایعات مربوط به اسپارک ۲ منتشر شده است. آخرین شایعات محتمل را در این پست جمع آوری کرده ایم.

همه منتظر هستند و زمانی که یک شایعه در مورد پهپاد DJI جدید وجود دارد گوش به زنگ هستند. دقیقا همانند هنگامی که شایعه در مورد فانتوم ۴ و یا مویک ۲پرو وجود داشت و الان هم زمان شایعات اسپارک ۲ میباشد.

مشکلspark اصلی چیست؟

هیچ مشکلی به خودی خود در DJI Spark اصلی وجود ندارد. spark به مخاطبان بسیار گسترده تری رسید. ظاهر خوب، سادگی و سهولت استفاده را ارایه نمود. با این حال، کنترل حرکتی و فرود دستی هنوز جاذبه های اصلی آن است. این کوادکوپتر کوچک در بسیاری از سطوح، نوظهور و کاربردی است.

 با این حال، DJI Spark علی رغم محبوبیت و جذابیت های فراوانش، فضای زیادی را برای پیشرفت خود باقی گذاشته است. این ممکن است برای افراد مبتدی آشکار نباشد اما برای خلبان با تجربه که بیشتر تقاضا می کند، پرواضح است. ممکن است که ما یک Spark Pro قبل از اسپارک ۲ داشته باشیم. Spark Pro ممکن است یک نسخه اصلاح شده از Spark موجود با یک زمان پرواز طولانی تر و یک دوربین ۴K  باشد.

فضا  برای پیشرفت

فن آوری هلیشات کنترل از راه دور همچنان در حال تکامل است و همیشه فضا برای بهبود محصولات وجود دارد. همچنین به این معنی است که DJI همیشه بدنبال صنعت تکامل یافته است. این به خودی خود یک شاهکار بی پایان اما یک سفر جذاب است.

موانع تولید اسپارک ۲

وقتی که  تکنولوژی جدیدی می آید، چیزهای کمی بر اساس برنامه ریزی پیش می روند. برخی از تحریک ها و تاخیر ها ممکن است عمدا انجام شود تا طرفداران DJI را سرگرم کنند. سایر موانع اجتناب ناپذیر هستند و اغلب به علت موانع تولیدی هستند. تا جایی که ما می­دانیم DJI  بصورت فعال شایعه درست نمی­کند. تخفیف های دائمی در مدل های فعلی می تواند نشانگر خوبی باشد که نسل بعدی در راه است.

بسیاری از گمانه زنی ها از کارمندان داخلی صنعت است. این ها افرادی هستند که در مورد آنچه که فکر می کنند اتفاق می افتد و نه آن چه که می دانند درست است، صحبت می کنند. بعضی از آنها دارای سوابق  عالی ای نیز هستند. به همین دلیل است که ما می نشینیم و هر وقت که چیزی برای گفتن دارند گوش می دهیم. اغلب، ضعف محصولات نتیجه­ی تاخیر در عرضه­ی محصولات است. این می تواند چیز خوبی باشد چرا که بروز رسانی قابل توجهی را نشان می دهد.

اسپارک فعلی:

DJI Spark  اصلی در ماه May 2017 منتشر شد. این شرکت این کوآدکوپتر کوچک را به عنوان یک پهپاد کنترل از راه دور با هزینه ای مناسب با عکس، فیلمبرداری و قابلیت پرواز با کیفیت به فروش رساند

.ویژگی های برجسته DJI Spark اصلی به ترتیب زید میباشند:

 • وزن: ۰٫۶۶ پوند (۳۰۰ گرم)
 • دوربین ۱۲ مگاپیکسلی، ۱۰۸۰p 30fps
 • گیمبال ۲ محوری
 • سیستم اجتناب از مانع ۳D مادون قرمز
 • کنترل با حرکات دست
 • برنامه گوشی با کنترلر مجازی
 • کنترل فیزیکی (اضافی اما برای پرواز ضروری نیست)
 • ۲ کیلومتر برد با کنترلر اختصاصی
 • مدت زمان پرواز ۱۶ دقیقه

مدل فعلی، یک پهپاد کنترل از راه دور است که برای سفر عالی و بسیار آسان برای استفاده می­باشد. پس چرا اسپارک ۲ ؟

DJI Spark 2، ارتقاء احتمالی

در زیر، ۶ حوزه برای بهبود هست که ما احتمالا در اسپارک ۲  ببینیم. فهرست زیر، به ارتقاهای با احتمال کم ولی با این وجود، ممکن می­نگرد.  با این حال، چیزی که ما در مورد DJI می دانیم این است که شرکت هنوز هم می تواند ما را متعجب کند. می داند که چگونه  اسرار را تا آخرین لحظه مخفی نگه دارد.

 1. اتصال کابل به کنترلر از راه دور به جای Wi-Fi
 2. ذخیره سازی داخلی
 3. گیمبال مکانیکی ۳ محوری
 4. وضوح تصویر ۴k با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه، ۱۰۸۰پی، ۶۰ فریم در ثانیه
 5. اجتناب از مانع در عقب
 6. کنترل های حرکتی جدید و پاسخگو

بیایید در حال حاضر ببینیم که چگونه آپدیت های پیش بینی شده ی بالا، می توانند این تغییرات را  ایجاد کنند.

اتصال کابل به ریموت

اتصال WiFi هنگامی که کار می کند، عالی است. همه ما می دانیم که WiFi به­صورت آشکارا، غیر قابل پیش بینی است. و شکایات زیادی در مورد عدم اطمینان اتصال Spark WiFi وجود دارد. اتصال کابل USB از ریموت به یک دستگاه تلفن همراه یک رابطه بسیار بهتر را تضمین می کند.

ذخیره سازی داخلی

ذخیره سازی داخلی مزیتی دارد که می تواند از بسیاری از ایرادها جلوگیری کند، اما این چیزی نیست که همه کوادموپتر های کنترل از راه دور داشته باشند. DJI Spark  فعلی آن را ندارد، اما این امید وجود دارد که Spark 2 جدید آن را داشته باشد.

اسپارک ۲ بایستی یک گیمبال ۳ محوری داشته باشد

DJI Spark  فعلی دارای یک ژمیبال ۲ محوری است. بدون اینکه بیش از حد فنی شود، یک گیمبال سه محوری به طور مستقیم باعث بهبود ثبات و درنتیجه کیفیت ویدئو شود. این به این دلیل است که یک گیمبال دو محوری فقط بر دو محور (pitch & roll) تثبیت می شود. یک گیمبال ۳ محوری در ۳ محور (yaw, pitch, and roll) کار می­کند. موتور سوم به کاهش حرکات افقی لرزشی تحت عنوان  اثر jello  کمک می کند.

دربرگیری رزولوشن ۴K دوربین

یکی از بزرگترین ناامیدی ها در مورد DJI Spark دوربین ۱۰۸۰P بود. همینطور، ویدئوی با وضوح عالی(HD) 1080پی مشکلی ندارد. کیفیت در صفحه نمایش گوشی های هوشمند کوچکتر، نزدیک به عالی است. بسیاری از هواپیماهای کنترل از راه دور عکس­برداری امروزه- حتی مدل های ارزان تر-دارای وضوح فوق­العاده عالی(UHD) به عنوان استاندارد هستند. UHD وقتی که در صفحه نمایش بزرگتر مشاهده می شود، کیفیت بسیار خوبی را به همراه می آورد، بنابراین بسیار تاثر گزار است. پس هر کسی انتظار دارد که ویدئوی ۴K، اولویت اول در هر DJI Spark 2 جدید باشد.

اجتناب از مانع عقبی

تعداد زیادی از پهپادهای کنترل از راه دور عمومی وجود دارند که اجتناب از مانع را ندارند. DJI Spark دارد، اما می تواند بهتر از این هم باشد. سیستم اجتناب کننده فعلی Spark از سنسورهای مادون قرمز استفاده می کند. DJI Mavic Pro از دوربین های RGB استفاده می کند که مجموعه­ی بسیار بهتری است. بهبود سنسورهای اجتناب Spark موجب رضایت خلبانان زیادی خواهد بود. اضافه کردن سنسورهای جانبی و عقب، موجب کاهش تعداد زیادی از تصادفات خواهد شد. همچنین هنگام پرواز در حالت های پیشرفته تر مانند “دایره” و “مارپیچ” مفید خواهد بود.

کنترل های حرکتی با پاسخگویی بیشتر

همه توانایی کنترل حرکتی نوآورانه DJI Spark را دوست دارند. این نه تنها جادویی است، بلکه برای پرواز در مسیرهای کوتاه نیز بسیار کاربردی است. این بدان معنی است که نیازی به استفاده از یک کنترل از راه دور RC  یا دستگاه تلفن همراه ، برای پرواز کوادکوپتر وجود ندارد. با این وجود، کنترل های حرکتی با این­همه تکنولوژی­های نوظهور، امکان پیشرفت دارند. امید این است که حسگرهای پهپاد کنترل از راه دور را افزایش دهیم تا کارایی بیشتری داشته باشد.

کنترل حرکتی  فعلی نیازمند مقداری تمرین و دقت است. خلبان باید به اندازه کافی نزدیک به وسیله ی نقلیه  باشد – نه خیلی نزدیک – به طوری که بتواند حرکات را تشخیص دهد. یک سنسور بهبود یافته، دقیق تر خواهد بود و بنابراین راه گریزی را در صورت اشتباه­های کوچک انسانی خواهد داشت.

ارتقاء های بالقوه  اسپارک ۲

در اینجا دیگر ارتقا های احتمالی را مطرح میکنیم( هرچند که از لیست قبل احتمال کمتری دارند):

۱٫وزن  سبک تر حدود ۲۵۰ گرم یا کمتر

 1. طراحی مشابه با پیشرفت های جزئی
 2. دستورات صوتی
 3. زمان پرواز طولانی (عمر باتری)
 4. محدوده پرواز طولانی
 5. طراحی انعطاف پذیر

Spark  در حال حاضر ۳۰۰ گرم است. پیشنهاداتی وجود دارد که Spark 2   تنها وزنی حدود ۲۵۰ گرم یا کمتر خواهد داشت. ما انتظار داریم که طراحی مشابه قبل با چند بروز رسانی جزئی، تزیین و یا غیره  باشد. دستورات صوتی یک ایده خوب است، اما  بیشتر به عنوان یک چیز نوظهور احساس می شود تا  یک ویژگی مستلزم.

زمان پرواز و فاصله پرواز طولانی

زمان پرواز بعضی از هلی‌شات های کنترل از راه دور حتی دو رقمی هم نمی­شوند و هیچ پهپاد کنترل از راه دوری تا سه رقم نمی­رسد. حداکثر زمان پرواز ۱۶ دقیقه DJI Spark یک ناامیدی بود. باتری های اضافی DJI نیز گران هستند. بدتر از این هم این است که هلیشات آنها باتری­های ارزان تر و ثالث را قبول نمی کنند. امید است که DJI با زمان بهبود یافته حدود ۲۵ دقیقه به ما پاداش دهد. اگر از برنامه استفاده می کنید، Spark DJI دارای حداکثر محدوده­ی ۱۰۰ متری است. این محدوده با استفاده از کنترلر اختیاری به ۲ کیلومتر می رسد. این در مقایسه با ۷ کیلومتر DJI Mavic Pro  بسیار کم است.

طراحی انعطاف پذیر

DJI Spark  در حال حاضر کوچک، سبک وزن و فوق العاده ریز است. اما فرض کنید که آن بازوها به نحوی بتوانند به درون تا شوند یا به بدنه بچسبند. این امر می­توانست آن را به قابل حمل­ترین پهپاد کنترل از راه دور با برد متوسط تبدیل کند. Mavic Pro ، هم اکنون دارای طراحی انعطاف پذیر می­باشد، اما بزرگتر است و زمینه­های بیشتری برای چنین پیشرفت هایی دارد. اما مطمئنا تیم DJI می تواند چیزی در خور توجه برای Spark ایجاد کند؟

رای نهایی در مورد  DJI Spark 2

هنگامی که از نزدیک با دقت به Spark  فعلی نگاه می کنید، آسان است که  ببینید چگونه فضا برای توسعه ها وجود دارد. برخی از به روز رسانی های در این صفحه، رخ نخواهد داد. بالاخره، DJI باید تفاوت بین سری Mavic Pro و Spark 2 خود را حفظ کند. ارتقا هایی که در این جا اشاره شد آنهایی هستند که بیشترین صحبت در موردشان شده و بیشتر مورد انتظارند. ما می توانیم انتظار داشته باشیم حداقل برخی از این موارد را تحقق ببخشد، بنابراین منتظریم تا اسپارک ۲ رو ببینیم.

 

برای اطلاع از موجود شدن این محصول میتوانید از صفحه اسپارک ۲ در فروشگاه آیکواد دیدن فرمایید.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments