آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مقایسه اوزمو موبایل 4 با اسمو موبایل 3

مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳

DJI OM 4 یک لرزشگیر موبایل است که پایدارترین تصاویر را در شرایط مختلف برایتان به ارمغان می آورد. اما تفاوت این استبلایزر جدید دی جی آی با DJI Osmo Mobile 3 چیست؟ برای مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳، ادامه مطلب را از دست ندهید.

DJI OM 4 جدیدترین لرزشگیر برند DJI است که با کمی تغییر نام نسبت به سایر انواع لرزشگیر موبایل و طراحی مغناطیسی منحصر به فرد، روانه بازار شده است. با توجه به اینکه این استبلایز جدید را میتوان تا اندازه ای نسخه ارتقا یافته Osmo Mobile 3 در نظر گرفت، در این مطلب قصد داریم مطلب جامع و کاملی در خصوص مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳ در اختیارتان قرار دهیم. در صورتی که در خصوص این دو محصول، به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، ابتدا نگاهی به لینکهای زیر داشته و سپس به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

بیشتر بخوانید:

مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳ از نظر طراحی

هنگامی که لرزشگیر تلفن هوشمند DJI Osmo Mobile 3 معرفی شد، با طراحی تاشو و قابل حمل کاربران زیادی را تحت تأثیر قرار داد. چرا که با استفاده از این تجهیز، میتوانید هر لحظه از زندگی روزمره تان را ثبت کنید.

DJI OM 4: طراحی مغناطیسی + تاشو

اوزمو موبایل ۴ دارای طراحی مغناطیسی منحصر به فرد است که کار با آن منجر به بهبود تجربه عکاسی و فیلمبرداری شده است. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام طراحی این لرزشگیر به آن توجه شده است، بهبود سرعت عملکرد گیمبال است. با استفاده از سرعت بالا و کاربری ساده ای که این استبلایزر دارد، متوجه گذر زمان در حین تصویربرداری نخواهید شد.

طراحی مغناطیسی اوزمو موبایل 4

به طور معمول قبل استفاده از هر نوع لرزشگیری، نیاز به انجام برخی از تنظیمات و متعادل کردن استبلایزر است. اما زمانی که صحبت از تصویربرداری روزانه است، این تنظیمات همیشگی حوصله بر و البته وقتگیر است. به همین دلیل است که دی جی آی برای اولین بار از طراحی مغناطیسی برای بهبود تجربه کاربری استفاده کرده است. اما حتما میپرسید این فناوری چگونه کارها را برای شما ساده تر کرده است؟!

عملکرد طراحی مغناطیسی اوزمو موبایل ۴ چگونه است؟

در قسمت میانی DJI OM 4 گیره فوق العاده سبک مغناطیسی قرار دارد که به تلفن شما متصل شده و آن را ایمن در جای خود نگه می دارد. علاوه بر این، حلقه نگهدارنده مغناطیسی، با استفاده از جاذبه مغناطیسی مستقیماً به تلفن همراه شما متصل میشود. در نتیجه با استفاده از این طراحی جدید، دیگر نیازی به تنظیمات وقت گیر نیست.

عملکرد طراحی مغناطیسی اوزمو موبایل 4

اسمو موبایل ۴ از تلفنهای سنگیتری پشتیبانی میکند

در مقایسه با DJI Osmo Mobile 3 ، DJI OM 4 دارای موتور قویتری است که نیروی گشتاور بیشتری تولید میکند. در نتیجه به عنوان یکی از اصلیترین مواردی که در خصوص مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳ میتوان گفت این است که اسمو موبایل ۴ از تلفنهای سنگینتری پشتیبانی میکند. در نتیجه از این وسیله همراه با طیف وسیعی از تلفتهای همراه میتوان استفاده کرد.

مقایسه اسمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳ از نظر میزان پایداری

هدف استفاده از این وسیله، پایداری تصاویر چه در حالت عکاسی و چه در حالت فیلمبرداری است.

اوزمو موبایل ۴ از گیمبال ۳ محوره استفاده میکند

مشابه با Osmo Mobile 3، این استبلایزر جدید هم از گیمبال ۳ محوره استفاده میکند. با استفاده از این گیمبال میتوان در سه جهت جلو به عقب ، چپ به راست و طرفین تصاویر پایدار داشت. به عبارت ساده، هر لرزشی که در هریک از این محورها ایجاد شود، توسط گیمبال آن را خنثی میکند. بنابراین ، چه در حال دویدن در پارک باشید و چه در حال فیلمبرداری از یک سوژه آرام، ویدیوی استبلایزر شما همیشه روان خواهد بود. در واقع DJI OM 4 به راحتی تمام کارهای سخت را انجام میدهد. پس اگر قصد تصویربرداری در حال حرکت را دارید، بدون شک این گیمبال کمک ویژه ای به شما خواهد کرد.

Story Mode در ازمو موبایل 4

مقایسه OM 4 با اسمو موبایل ۳ از نظر امکانات

وقتی صحبت از امکانات هوشمند می شود، DJI OM 4 و DJI Osmo Mobile 3 دارای مجموعه ای کامل از حالت های خلاقانه برای عکسبرداری سریع و آسان هستند.

ActiveTrack 3.0

با استفاده از گزینه ActiveTrack 3.0 میتوانید سوژه را به راحتی شناسایی تشخیص داده و با دقت تمام آن را دنبال کنید. در حال تصویربرداری از هر سوژه ای که باشید، با استفاده از این قابلیت میتوانید مطمئن باشید که آن را در حالت ردیابی از دست نخواهید داد.

ActiveTrack 3.0 اوزمو موبایل 4

DynamicZoom

با استفاده از این قابلیت میتوانید تصاویری در حد زیبای تصاویر هالیوود داشته باشید. نکته جالب این است که برای استفاده از این گزینه نیازی به انجام تنظیمات متنوعی نیست. تنها با یک کلیک تصویری منحصر به فرد خلق کنید.

DynamicZoom در اسمو موبایل 4

CloneMe Pano

CloneMe Pano یکی دیگر از امکاناتی است که در حال حاضر فقط در لرزشگیر اوزمو موبایل ۴ موجود است. همانطور که احتمالاً حدس زده اید، CloneMe Pano یک حالت هوشمند است که شما را در چندین مکان د یک عکس قرار می دهد. این ویژگی هوشمند یک عکس پانوراما ایجاد کرده و در بین هر عکس مکث می کند تا به شما اجازه دهد به حالت دیگری بروید. نتیجه؟ یک عکس شگفت آور خلاقانه که می توانید با همه به اشتراک بگذارید! البته فراموش نکنید که برای خلق یک عکس با استفاده از این گزینه، نیازی به انجام هیچگونه تنظیمات خاصی نیست. همه کارها توسط خود لرزشگیر انجام میشود.

CloneMe Pano در DJI OM 4

حرکت کنترلی (Gesture Control)

دوربین سلفی یکی بهترین فناوری هایی است که با استفاده از آن میتوان عکس دسته جمعی گرفت. اما شاید این شیوه از عکاسی ایده آل همه کس نباشد. در این شرایط است که میتوان از حالت Gesture Control برای عکاسی استفاده کرد. با استفاده از این قابلیت تنها با یک حرکت، یک قاب از همه افراد در کنار هم خواهید داشت.

حرکت کنترلی (Gesture Control)

تایم لپس (Timelapse)

DJI OM 4 با Timelapse ، Motionlapse و Hyperlapse هر ثانیه را شمارش می کند. اما تفاوت چیست؟

  • Timelapse ویدئویی با سرعت بالا از یک فیلمبرداری استاتیک طولانی مدت تولید می کند که برای گرفتن غروب خورشید بسیار مناسب است.
  • Motionlapse سرعت را افزایش می دهد. با استفاده از این قابلیت میتوانید حرکت را با سرعت بالا فیلمبرداری کنید.
  • Hypelapse همان حالت تایم لپس منتهی در حالت حرکت است.

تایم لپس در ازمو موبایل 4

۳×۳ Pano

با استفاده از قابلیت ۳×۳ Pano میتوانید ۹ عکس را در یک قاب در کنار هم داشته باشید. برای استفاده از این گزینه هم نیازی به تنظیمات بعد از عکاسی نیست.

3×3 Pano در DJI OM 4

۲۴۰° Pano

DJI OM 4 همچنین یک تصویر پانوراما خیره کننده با زاویه ۲۴۰ درجه ضبط کرده که نمایی گسترده از سوژه شما را ایجاد می کند.

حالت SpinShot

SpinShot یک ویژگی فوق العاده جالب است که هنگام ضبط یک فیلم ، تلفن شما را می چرخاند و یک عکس منحصر به فرد و سرگرم کننده تولید می کند. هنگام پیاده روی ، ورزش یا تقریباً هر چیز دیگری که فکرش را بکنید می توانید از این مورد استفاده کنید!

حرکت آهسته (Slow Motion)

بعضی اوقات برای قدردانی از جزئیات دقیق باید زندگی را کند کنید. DJI OM 4 از یک حالت Slow Motion برخوردار است که به معنای واقعی کلمه به شما امکان می دهد جزئیاتی را ثبت کنید که قبلاً هرگز ندیده اید. از بال بال زدن یک پرنده گرفته تا یک آشپز که غذای مورد علاقه خود را آماده می کند.

مقایسه اوزمو موبایل ۴ با اسمو موبایل ۳ از نظر کاربری

وقتی صحبت از سهولت استفاده از گیمبال ها می شود، DJI OM 4 به لطف طراحی مغناطیسی کاربری منحصر به فرد و آسانی ارائه می دهد. طراحی گیمبال مغناطیسی به شما امکان می دهد در چند ثانیه تنظیمات را انجام داده و عکس بگیرید. استفاده از هر دو گیمبال DJI فوق العاده آسان است. برای چرخش فوری تلفن برای فیلم های عمودی، روی دکمه M ضربه بزنید. برای کار با هر دو لرزشگیر، میتوانید تنها از یک دست خود استفاده کنید.

کدام لرزشگیر موبایل را بخرم؟

DJI OM 4 و DJI Osmo Mobile 3 بهترین لرزشگیرهایی هستند که برای ولاگرها، مسافران و کاربران علاقه مند به ثبت بهترین لحظات زندگی روزمره بسیار مناسب هستند. اما اگر به دنبال جدیدترین فناوری گیمبال در سال ۲۰۲۰ هستید ، DJI OM 4 بهترین انتخاب است. با داشتن طراحی مغناطیسی و پشتیبانی از تلفن های سنگین، DJI OM 4 یک گزینه عالی برای کاربرانی است که به دنبال بهترین لرزشگیر تلفن همراه در سال ۲۰۲۰ هستند.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments