آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

مویک ایر همان پهپاد تو جیب جا شو (Pocketable) ایست که نیاز دارید!

DJI مویک ایر (DJI Mavic Air) نظر ما رو کاملا به خودش جلب کرد و به نظر یک محصول کامل میباشد. این مدل پهپاد بهترین مدل قابل استفاده برای بیشتر مردم است، بنا به دلایلی که ذکر خواهد شد و از همه مهم تر تو جیب جا شو (Pocketable) بودن. بخاطر ابعاد کوچک و وزن کم ما می‌توانیم مستقیم این پهپاد را داخل کوله پشتی خود قرار دهیم.

مشخصات دوربین مویک ایر

  • حسگر ۳/۱ اینچی CMOS و ویدیوی K 4 با نرخ بیت Mbps 100
  • تصاویر ۱۲ مگاپیکسلی HDR (گستره دینامیکی بالا)؛ تصاویر پانورامای با وضوح ۳۲ مگاپیکسل
  • ISO 100 تا ۱۶۰۰ برای ویدیو و تصاویر ؛ISO 100 تا ۳۲۰۰ برای تصویر و حالت غیر خودکار (Manual)
  • محدوده ISO بر روی کیفیت تصویر در شرایط نور کم بسیار تاثیر گزار است

البته که بالاترین حد تکنولوژی پرواز و یک گیمبال ثابت تنها در صورتی کارآیی دارند، که همراه با یک دوربین خوب باشند.  خوشبختانه مویک ایر در این زمینه هم مشکلی ندارد.

کیفیت تصاویر مویک ایر

دوربین ایر به یک حسگر ۱۲ مگاپیکسلی CMOS در سایز ۲٫۳/۱  اینچی مانند مویک پرو (Mavic Pro) مجهز است، اما محدوده ISO کمتری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود] داراست. به این معنی که در شرایط کم‌نور خیلی خوب عمل نمی‌کند.

ایر قادر است ویدیوهایی با کیفیت خارق العاده ۴K 30fps  تهیه کند و آن‌ها را با نرخ بیت ۱۰۰ Mbps ذخیره نماید. برای داشتن ویدیوهای اسلوموشن می‌توان با کاهش دادن رزولوشن ویدیو K ۲.۵ را با سرعت fps ۶۰ و با کیفیت HD تا fps ۱۲۰ ایجاد کرد. این مشخصات عالی هستند، اما این میزان بالای بیت است که واقعا تصاویر را با زندگی، رنگ و جزئیات برجسته‌تر می‌کند.

در شرایط نوری مناسب، فیلم‌های ایر (Air’s) کاملا شفاف با اشباع تقریبا کامل هستند و طیف وسیعی از محدوده دینامیکی برای کار با وجود اندازه سنسور کوچک وجود دارد. با این حال، در شرایط نور کم، ما قسمتی از طراوت فیلم را از دست دادیم و فیلم ما کمی کدر شده است. در مجموع،  در نور کم با ویدیو هایی معمولی روبه‌رو هستیم.

گیمبال مویک ایر به خوبی هرچه تمام تر کار میکند و ما ویدیو هایی فوق‌العاده پایدار (Super Stable) گرفتیم. حتی وقتی که باد شروع شد، کماکان ما تصاویری بسیار پایدار داشتیم.

شما در حالی که می‌توانید در HDR عکس‌های ۱۲ مگاپیکسل بگیرید، مویک ایر (Mavic Air) قادر به گرفتن عکس‌های پانوراما می‌باشد. علاوه بر تصاویر پارانومای افقی ، عمودی و ۱۸۰ درجه‌ای ، ایر (Air) قادر است ۲۵ عکس را ترکیب کند و تصاویر پارانومای فوق العاده صاف و شفاف با وضوح ۳۲ مگاپیکسل را تهیه نماید.

 

مشخصات باتری مویک ایر

  • عمر باطری ۲۱ دقیقه است (به طور کامل در ۵۵ دقیقه شارژ می‌شود)
  • در هر باتری زمان واقعی پرواز نزدیک‌تر به ۱۸ دقیقه است
  • عمر باتری کنترلر ۳ ساعت است(در ۵/۳ ساعت شارژ می‌شود)
  • توصیه ی ما مویک ایر کمبو (Fly more Kit) که دارای ۳ باتری و هاب شارژر است، به شماست.

باتری مویک ایر (Mavic Air) زمان پرواز بیشتری را نسبت به اسپارک (Spark) پیشنهاد می‌دهد. این به خاطر این واقعیت است کهDJI  قادر بود باتریmAh  2،۳۷۵ را در ابعاد باتری mAh  1،۴۸۰ اسپارک ارائه دهد.

زمان مجاز پرواز برای مویک ایر (Mavic Air) برابر ۲۱ دقیقه است، با این وجود، در واقع، شما ۱۸ تا ۱۹ دقیقه زمان پرواز واقعی را از یک باطری دریافت خواهید کرد. همانند تمامی پهپادها DJI، هنگامی که شارژ باتری به شدت پایین است (زیر ۱۰%)، این پهپاد به طور خودکار فرود می‌آیند.

به طور کلی شما  یک هشدار دریافت می‌کنید که نشان دهنده‌ی مقدار شارژ کم باطری در حدود ۱۵% است، که به ما چند دقیقه فرصت می‌دهد تا کاری را که می‌خواهیم را انجام دهیم و سپس آن را فرود بیاوریم، یا اینکه شارژ باتری به ۱۰% خواهد رسید و مویک ایر به طور خودکار فرود خواهد آمد.

ما زمان شارژ باتری DJI مویک ایر (DJI Mavic Air) را کنترل کردیم و دریافتیم که ۵۵ دقیقه طول می‌کشد تا هر باتری را شارژ کند. این اطلاعات با مشخصات رسمی DJI اعلام شده برای پهپادها مطابقت داشت.

مقایسه ی باتری میوک ایر و مویک پرو و پلاتینیوم

مویک ایر فقط ۶ دقیقه از زمان پرواز DJI مویک پرو (DJI Mavic Pro) کمتر دارد، و از مویک پرو پلاتینیوم (Mavic Pro Platinum که کوآدکوپتری رده بالا محسوب میشود تنها ۹ دقیق است. اگر یک منطقه وجود داشته باشد که در آن مویک ایر (Mavic Air) یک قربانی کوچک ایجاد می‌کند، این جا است، اما شما قرار است بیش از شش تا نه دقیقه دیگر را در هوا صرف کنید.

پک کمبو (Fly more kit)

به همین دلیل ما Fly More Combo را با سه باتری برای مویک ایر (Mavic Air) توصیه می‌کنیم (و لوازم جانبی دیگر)، چون هیچی بدتر از این نیست که بخوای کوآدکوپتر رو به پرواز در بیاری و ببینی که باتری نداری.

 

رای نهایی

DJI  مویک ایر (DJI Mavic Air) نظر ما رو کاملا به خودش جلب کرد و به نظر یک محصول کامل میباشد. این مدل پهپاد بهترین مدل قابل استفاده برای بیشتر مردم است، بنا به دلایلی که ذکر شد و از همه مهم تر تو جیب جا شو (Pocketable) بودن. بخاطر ابعاد کوچک و وزن کم ما می‌توانیم مستقیم این پهپاد را داخل کوله پشتی خود قرار دهیم.

گرفتن ویدیوهایی با کیفیت خارق العادهK 30fps 4، عمر بیشتر باطری، بهبود هوشمندی و پروازی بدون نقص و عملکردی عالی مویک ایر و از همه مهمتر قیمت مناسب آن باعث شده تا یک گزینه عالی برای مصرف کنندگان باشه  و شاید تنها عیبی که میتوان به مویک ایر گرفت برد نسبتا کم پرنده میباشد که در حدود ۴ کیلومتر است.

اگرچه دوربین آن می‌تواند بهتر باشد (متاسفانه DJI از لنز مویک پرو  28mm f/2.2 بر روی ایر استفاده نکرده است)، ولی تصویری که آن ثبت می‌کند هنوز عالی است. در حالی که ایر (Air) رزولوشن بالای ۳,۸۴۰ x 2,160 (4K UHD) با سرعت ۳۰fps مدیریت می‌کند، اما پرو (Pro) دارای توانایی Cinematic 4K (4,096 x 2,160)  با سرعت ۳۰fps است. پس، اگر شما علاقه‌مند به ثبت ویدیو حرفه‌ای هستید، شما هنوز هم بهتر است با مویک پرو (Mavic Pro) که پر هزینه تر است بروید- مویک پرو (Mavic Pro) هم بیشتر پرواز می‌کند و هم نسخه پلاتینیوم پرو (Platinum Pro) آن بسیار کم صدا تر است.

مویک ایر مناسب چه کسی است؟

برای تازه‌واردها که با پهپادها کار می‌کنند، ممکن است اسپارک (Spark) نقطه شروع خوبی به نظر برسد، اگر شما با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل مشکلی ندارید. اما استدلالی که ما می‌کنیم این است که مویک ایر (Mavic Air) نقطه شروع بدی نیست  و مویک ایر (Mavic Air) خیلی گران‌تر از آن نیست. در اولین پرواز ممکن است کمی سخت باشد تا بتوانید پهپاد را به طور همزمان هدایت کنید و دوربین آن را نیز کنترل کنید، اما طولی نمی‌کشد که به آن عادت میکنید و کنترل آن راحت میشود. همچنین، با استفاده از ابزارهای ردیابی خودکار Active Track و ویژگی‌های خودکار دیگر این پرنده، هر کسی توانایی گرفتن تصاویر و ویدیوهایی شگفت‌انگیز را خواهد داشت و نیاز به هیچ تجربه‌ای نیست.

 

برای اطلاع از قیمت و خرید این محصول میتوانید به صفحه این محصول در فروشگاه آی‌کواد بروید.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
4 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
لقمان
2 years ago

به شخصه فکر می کنم هزینه کردن برای مویک ایر اشتباه محض است.
– گزارش های زیادی در مورد شعاع پروازی نامطلوب پرنده و سیگنال ضعیف آن شنیده شده است که تا کنون به راه حل قطعی نرسیدم
– شما ۱۴ میلیون هزینه می کنید (پک کمبو مویک ایر) برای چیزی که آخرین تکنولوژی نیست – الان مویک ۲ پرو را داریم که حدود ۲۰ درصد از این پهپاد گران تر است.

مرتضی علیان
2 years ago
Reply to  لقمان

دقیقا درست میفرمایید.من خریدم و ارتفاع بالای ۲۰۰متر تصویر قطع میشه و به شدت آزاردهنده هستش و گویا انتن های تقویت سیگنال هم هیچ تاثیری نداره

بابک کاظمی
1 year ago

سلام بخشید این کواد کوپترها تا چه وزنی رو میتونن تحمل کنن .اصولا نوعی که قدرت بالایی تو جابجای داشته باشه کدومه . برای صنعت ساخت وساز وجابجایی ابزار ووسایل سبک داخل برج در حال ساخت استفاده استفاده کنیم . ممنو ن میشمراهنمایی بفرمایید .

Admin
سعید
1 year ago

سلام
کوادکوپتری مثل فانتوم ۴ پرو تا ۵۰۰ گرم را به راحتی و هر روز میتواند حمل کند|