آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد

خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد ، نکاتی که قبل از خرید باید بدانید

در مطلب انواع کوادکوپتر با بیشترین برد پرواز، فهرست کاملی از هلی شات های دورربرد را در اختیارتان قرار دادیم. در حال حاضر مویک ایر ۲، در میان انواع کوادکوپتر مویک با برد کنترلی ۱۰ کیلومتر در صدر جدول قرار دارد. اما در این مطلب قصد داریم نکاتی که قبل از خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

برای خرید کوادکوپتر دوربین دار میتوانید به فروشگاه آی کواد مراجعه کنید. با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش ریال، آیکواد شرایط خرید قسطی هلی شات را برای شما عزیزان فراهم کرده است. در صورتی که برای انتخاب بهتر و اطلاع از شرایط خرید هلی شات نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، میتوانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۰۵۶۰۵۵۶ با ما در ارتباط باشید.

راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد

اگر قصد خرید هلی شات دوربرد را دارید، سیستم انتقال، فاصله و مدت زمان پرواز از جمله فاکتورهای مهمی هستند که باید در نظر بگیرید. برد پرواز برای افرادی که از هلی شات برای نقشه برداری هوایی استفاده میکنند، اهمیت زیادی دارد. چرا که هرچه که برد پرواز هلی شات بیشتر باشد، به این معنا است که میتوان بدون از دست دادن سیگنال در مسافت های طولانی تری پرواز کرد.

راهنمای خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربردسیستم انتقال ویدئو

Video transmission یا سیستم انتقال ویدئو برای افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه تصویربرداری حرفه ای فعالیت میکنند، اهمیت زیادی دارد. کیفیت این فاکتور خود به عوامل خارجی دیگری مانند سرعت باد، میزان شارژ باتریها، تداخل رادیویی، موانع موجود بین هلی شات و کنترلر و … بستگی دارد. در ادامه به تمام آنچه که باید در مورد سیستم انتقال ویدئو باید بدانید، نگاهی دقیق خواهیم داشت.

کیفیت Live Feed سیستم انتقال

اگر از هلی شات برای نقشه برداری و فیلم برداری هوایی استفاده میکنید، بدون شک آگاهی دقیق از آنچه که هلی شات میبیند، اهمیت زیادی دارد. شما میخواهید تمام آنچه که هلی شات از فاصله زیاد نسبت به شما میبیند را با جزئیات و بدون کیفیت، ببینید. هرچه که کیفیت Live Feed سیستم انتقال بیشتر باشد، شما راحتتر میتوانید بدون نیاز به تنظیمات پیچیده و متعدد، به صورت حرفه ای عکس و فیلم بگیرید. ما توصیه می کنیم یک کوادکوپتر دوربین دار با وضوح انتقال بالا انتخاب کنید، مانند livestream feed 1080p در Mavic Air 2 ، Mavic 2 یا Inspire 2.

پایداری سیستم انتقال

 هرچه که پایداری سیستم انتقال شما بیشتر باشد، احتمال اینکه سیگنال بین هلی شات و کنترلر از بین برود هم کمتر میشود. سیستم های انتقال پیشرفته تر، مانند سیستم های ارائه شده در هلی شات های DJI ، از فرکانس های دوگانه ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵٫۸ گیگاهرتز استفاده می کنند که موجب بهبود عملکرد سیستم و فاصله انتقال میشود. از مزایای سیستم انتقال پیشرفته میتوان به کاهش زمان تاخیر ارسال عکس و فیلم و امکان دریافت تصاویر زمانی که هلی شات هنوز در آسمان است، اشاره کرد.

ضد تداخل (Anti-Interference)

با استفاده از قابلیت Anti-Interference میتوانید بدون هیچگونه تداخلی پروازی کاملا یکنواخت بدون قطعی را تجربه کنید. با استفاده از فرکانس های انتقال دوگانه ، پهپاد می تواند بین فرکانس ها به صورت زمان واقعی تغییر کرده تا در بهترین وضعیت قرار گیرد. علاوه بر این، فناوری انتقال ضد تداخل از یک سیستم ارتباط دو طرفه برای کمک به پایداری بیشتر فید ویدیو، حتی در هنگام پرواز در محیط های چالش برانگیز ، استفاده می کند.

انواع سیستم انتقال

انواع سیستم انتقال هلیشاتWiFi

سیستم انتقال وای فای در هلی شات های Spark ، Mavic Air و Mavic Mini استفاده شده است. WiFi به خلبانان اجازه می دهد کوادکوپتر دوربین دار خود را با استفاده از یک کنترلر اختصاصی یا با تلفن همراه کنترل کنند. این نوع انتقال برای پرواز روزمره و عکس گرفتن در حال حرکت بهتر است و برای کاربرانی که نمی خواهند وقت خود را برای اتصال کنترلر به هلیشات تلف کنند، مناسب است. برای کوادکوپترهای دوربرد، انتقال OcuSync 2.0 و Lightbridge گزینه های عالی هستند.

OcuSync

OcuSync برای اولین بار در DJI Mavic Pro استفاده شد که یک سیستم انتقال بی سیم و سیگنال های ویدیویی را با تاخیر کم در مسافت های طولانی با استفاده از محدوده فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز انتقال می دهد. فناوری OcuSync فید های ویدیویی HD را در هر دو ۷۲۰p و ۱۰۸۰p فراهم می کند. OcuSync2.0 یک سیستم انتقال بهبود یافته است. با استفاده از ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵٫۸ گیگاهرتز و فناوری ضد تداخل، خلبان میتواند بدون افت کیفیت با کمترین میزان تاخیر فیلم ۱۰۸۰p را از فواصل دور دریافت کند.

تمام پهپادهای مویک ایر ۲، مویک ۲ زوم، مویک ۲ پرو، فانتوم ورژن ۲ از سیستم انتقال OcuSync2.0 استفاده می کنند.اماInspire 2 از فناوری Lightbridge استفاده می کند.

Lightbridge

Lightbridge یک سیستم انتقال حرفه ای است که پخش حرفه ای HD با تاخیر کم و مسافت طولانی تا ۵ کیلومتر را ارائه میدهد. کاربران می توانند فید ویدئویی خود را به چندین دستگاه ثانویه مانند مانیتور منتقل کنند. فن آوری Lightbridge بهترین کانال انتقال را بر اساس محیط شما به صورت خودکار برای تجربه پایدارترین پرواز انتخاب می کند.

عملکرد پرواز

عملکرد پرواز - خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربردمدت زمان پرواز

همانطور که گفته شد، یکی از مهمترین فاکتورهایی که هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد باید در نظر داشته باشید، مدت زمان پرواز است. مدت زمان پرواز و قدرت باتریهای هلی شات، از جمله مواردی هستند که در مقدار برد پرواز تاثیرگذار هستند. به طور کلی، هلی شات هایی که حدود ۳۰ دقیقه زمان پرواز دارند، معمولا برد پرواز طولانی تری هم دارند. در حال حاضر مویک ایر ۲ با طولانی ترین زمان پرواز، بیشترین برد پرواز (۱۰ کیلومتر) را هم دارد.

بیشتر بخوانید :برای افزایش عمر باتری کوادکوپتر چه باید کرد؟

ایمنی پرواز

نکته بعدی که موقع خرید کوادکوپتر دوربین دار باید به آن توجه داشته باشید، ایمنی پرواز است. هرچه که ایمنی پرواز بیشتر باشد، خیال شما از بابت احتمال برخورد هلی شات با موانع هم راحتتر خواهد بود. این فاکتور هنگامی که به برد پرواز طولانی نیاز دارید، اهمیت بیشتری پیدا میکند. چرا که شما باید در فواصل بسیار طولانی باز هم کنترل کاملی روی هلی شات داشته باشید. ایمنی پرواز به طور کلی در چند دسته مختلف قابل تقسیم است:

بازگشت به خانه (RTH)

قابلیت بازگشت به خانه یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده ایمنی پرواز است. با استفاده از این قابلیت میتوانید هلی شات را به محل تعیین شده بازگردانید اگر شارژ باتری کم شد، سیگنال از دست رفت و یا خودتان دستور دادید. این قابلیت تنظیمات متنوعی دارد که قبل از هر پرواز توسط خلبان تعیین شده و تغییر میکنند. یکی از مهمترین تنظیماتی که خلبان باید بررسی کند، ارتفاع RTH است. در صورت فعال بودن این قابلیت، با توجه به ارتفاعی که خلبان تعیین کرده است، هلیشات پرواز را آغاز میکند. زمانی که به ارتفاع تعیین شده رسید، به خانه باز میگردد. هنگام استفاده از تنظیمات RTH باید به محیط اطراف خود توجه کنید. سیستم های جلوگیری از برخورد با مانع از در طول پرواز RTH فعال هستند اما برای ایمنی بیشتر باید حتما مقدار ارتفاع تعیین شود.

سنسورهای تشخیص موانع

قبل از خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد حتما تحقیق کنید که فناوری تشخیص موانع هلی شات چیست و چه امکاناتی دارد. هلی شات های DJI از طیف وسیعی از سنسورهای نوری و مادون قرمز برای تشخیص موانع نزدیک استفاده میکنند. با تنظیم این سنسورها میتوانید تعیین کنید که هنگام تشخیص مانع، کواد چه رفتاری داشته باشد، توقف کند یا ارتفاع پرواز را کم یا بیشتر کند.

عملکرد دوربین هلی شات

بهترین کوادکوپتر دوربین دار نه تنها یک هلی شات با سیستم انتقال پایدار، بلکه یک پهپاد با بهترین دوربین و بیشترین برد پرواز است. کیفیت لنزی که برای ساخت دوربین استفاده شده، از جمله تاثیرگذارترین مواردی است در کیفیت عکس و فیلمهای گرفته شده تاثیرگذار است. هلی شات های سری Mavic و Phantom دارای جدیدترین فن آوری سنسور دوربین on-board هستند و در شرایط کم نور، عملکرد فوق العاده ای دارند. در میان انواع کوادکوپتر دوربین دار سری مویک، مویک ۲ پرو با استفاده از دوربین ۱ اینچی Hasselblad و دیافراگم قابل تنظیم در صدر جدول قرار دارد. از نظر جدید بودن فناوریهای عکاسی و فیلمبرداری مانند ۴۸MP Photo ، ۸K Hyperlapse و Smartphoto ، Mavic Air 2 بهترین انتخاب خواهد بود. اما اگر به صورت حرفه ای در زمینه فیلم برداری هوایی فعالیت میکنید، فانتوم ۴ پرو ورژن ۲، با سنسور ۱ اینچی و شاتر مکانیکی، انتخاب بهتری خواهد بود.

عملکرد دوربین هلی شاتحالت و عملکردهای هوشمند هلی شات

اگر به تصویربرداری حرفه ای و سینمایی با بیشترین برد پرواز علاقه دارید، بدون شک باید به حالت و عملکردهای هوشمند هلی شات توجه داشته باشید. ActiveTrack و QuickShots از جمله مهمترین قابلیتهایی هستند که با استفاده از آنها میتوانید در صنعت عکاسی و فیلم برداری، حرفه ای به نظر برسید.

حالت و عملکردهای هوشمند هلی شاتنکات مربوط به خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد

با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش ریال، بهتر است قبل از خرید نهایی، باید تحقیقات خود را در مورد ویژگیها و امکانات انواع هلی شات کامل کنید.

قوانین مربوط به کوادکوپتر دوربین دار

به خاطر داشته باشید که قوانین مربوط به هلی شات ها در کشورهای مختلف و منطقه پرواز، متفاوت است. بنابراین اطمینان حاصل کنید هلی شات منتخب شما، اجازه پرواز در ایران را دارد یا نه! به عنوان مثال مویک مینی به خاطر وزن کمی که دارد، در بسیاری از کشورهای خارجی مشمول بسیاری از قوانین پرواز با هلی شات نمیشود.

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی در قدرت سیگنال انتقالی تاثیر به سزایی دارد. بهتر است قبل از شروع پرواز وضعیت آب و هوا را چک کرده و در روز روشن پرواز کنید. اطلاع دقیق از شرایط جوی، بهتر است از چند اپلیکیشن معتبر در تلفن همراهتان استفاده کنید.

درجه حرارت هوا

میزان سردی یا گرمی هوا روی عملکرد کلی هلی شات و سرعت تخلیه شارژ باتریها و در نتیجه برد پرواز تاثیرگذار هستند. همیشه با شارژ کامل پرواز کرده و درصد باقی مانده باتری ها را چک کنید.

موانع

درختان، ساختمانها، دیوارها و … از جمله موانعی هستند که موجب از دست رفتن سیگنال و ایجاد اختلال در عملکرد سیستم انتقال میشوند. برای حداکثر کردن برد پرواز، بهتر است فضای باز با حداقل تعداد موانع را انتخاب کنید.

حداکثر فاصله پرواز با کوادکوپتر چقدر است؟

شرایط و قوانین پرواز با هلی شات در کشورهای مختلف متفاوت از یکدیگر است. این قوانین معمولا در ایران کمی مشکلتر از کشورهای خارجی دیگر است.

در حالت کلی بیشتر کشورها اتفاق نظر دارند که هلی شات نباید از دید شما خارج شود. بنابراین شما باید تا فاصله ای با کواد پرواز کرده و آن را از موقعیت اولیه تان دور کنید، که چشمانتان قادر به دید آن باشد. یعنی در بهترین حالت اگر چشمان تیزبینی داشته باشید، این فاصله ۱ کیلومتر خواهد بود و اگر چشمان معمولی داشته باشید، این فاصله به ۷۰۰ متر کاهش خواهد یافت.

البته در محیطی که سرباز بوده و پرواز با برد بیشتر و احتمال از دست دادن کنترل پرواز با کواد، خطری برای افراد حاضر در محیط نداشته باشد، میتوان برد پرواز را بیشتر کرد.

مزایای هلی شات دور برد چیست؟

  • در فضاهایی که نیاز به پرواز در فاصله زیادی دارید، به عنوان مثال نقشه برداری از فضای های وسیع، برد بالای کواد، خدشه ای در کیفیت کار شما وارد نخواهد کرد.
  • در محیط هایی که تداخل سیگنال وجود دارد، قدرت سیگنال بالای کوادکوپتر دور برد، عملکرد بهتری خواهد داشت.
  • در شرایطی که از کوادکوپتر برای سم پاشی یا تحویل بار استفاده میکنید، برد پرواز بالا کمک ویژه ای برای شما خواهد بود.

سوالات متدوال هنگام خرید کوادکوپتر دوربین دار دوربرد

کدام یک از هلی شات های DJI حداکثر برد پرواز را دارد؟

مویک ایر ۲، جدیدترین محصول دی جی آی، با مدت زمان پرواز ۳۴ دقیقه، دارای حداکثر برد پرواز ۱۰ کیلومتر است.

ارزانترین هلی شات با بیشترین برد پرواز چیست؟

مویک ایر ۲ با برد پرواز ۱۰ کیلومتر و قیمت ۷۹۹ دلار، ارزانترین گزینه موجود در بازار است.

کدام یک از هلی شات های DJI بهترین دوربین را دارند؟

برای افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه عکاسی و فیلمبرداری فعالیت میکنند، اینسپایر ۲ گزینه خوبی خواهد بود. برای افرادی که برای تصویربرداری هوایی به هلیشات نیاز دارند، فانتوم ۴ پرو ورژن ۲ انتخاب بهتری خواهد بود.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments