آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
راهنمای خرید هلی شات دست دوم برای کاهش هزینه ها و تجربه کردن تصویربرداری هوایی

خرید هلی شات دست دوم، ۸ نکته مهم

اگر تصمیم به خرید هلی شات دست دوم گرفته اید، قبل از هرچیز این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. نرخ خرید کوادکوپتر دوربین دار دست دوم، با توجه به افزایش قیمت دلار، رشد چشمگیری داشته است. گرچه ما مخالف ۱۰۰ درصد خرید هلیشات کارکرده نیستیم، اما اکیدا توصیه میکنیم اگر در انجام این کار جدی هستید، حتما اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص کسب کنید.

خطرات خرید کوادکوپتر دوربین دار دست دوم

برخی از مشکلات هلی شات به سادگی قابل شناسایی نیستند و احتمال اینکه چند روز بعد از خرید متوجه مشکلاتش شوید؛ وجود دارد.

احتمال اینکه کواد سرقتی باشد، وجود دارد.

احتمال اینکه از عمر مفید هلی شات دست دوم زمان زیادی باقی نمانده باشد، وجود دارد.

احتمال اینکه به خوبی از باتری های هلیشات به خوبی نگهداری نشده باشد هم وجود دارد.

مزایای خرید پهپاد دست دوم

وقتی تصمیم به خرید یک کالای دست دوم می گیرید، اولین فکری که ذهنتان را درگیر می کند، احتمال خراب شدن آن است.

خرید هلی شات دست دوم از دو منظر مزیت دارد:

  1. صرفه جویی در هزینه ها (خصوصا اگر تجربه اولین خریدتان است.)
  2. اگر به دنبال قطعات یدکی، جهت تعمیر یا تعویض در هلی شات جدید هستید، ایده خرید یک کوادکوپتر کارکرده، بد نیست.

چک لیست خرید هلی شات دست دوم

در ادامه به لیستی از مواردی که باید قبل از خرید کوادکوپتر دوربین دار دست دوم، در نظر داشته باشید؛ اشاره میکنیم. البته توصیه ما این است که بعد از چک کردن موارد گفته شده، حتما پهپاد را به یک متخصص و فعال در زمینه تصویربرداری هوایی هم نشان و داده و از او مشورت بگیرید.

در مورد قیمت هلیشات کارکرده تحقیق کنید

قیمت کوادکوپتر دوربین دار به محض معرفی و ورود به بازار، معمولا قیمت بالایی دارد. اما معمولا یک سال بعد از تولید و معمولا به محض معرفی یک محصول جدید، قیمت هلی شات افت زیادی خواهد داشت. معمولا این زمان بهترین موقع برای فروش مدل قدیمی و خرید هلی شات دست دوم است. در بسیاری از موارد، قیمت کوادپتر به نصف کاهش یافته و برای بسیاری مقرون به صرفه خواهد بود. البته این مسئله یک نتیجه گیری کلی نیست و به شرایط بازار و قیمت اولیه کواد بستگی دارد. با این وجود، قبل از خرید نهایی، حتما از محدوده قیمت هلیشات کارکرده، اطمینان حاصل کنید.

سابقه و تاریخچه پرواز با هلی شات را بررسی کنید

بسیاری از شرکت های فعال در زمینه طراحی و ساخت کواد، اطلاعات لازم در خصوص تعداد و شرایط پروازها، ثبت میکنند. این اطلاعات معمولا از طریق نرم افزاری که برای برقراری ارتباط با هلی شات به کار برده میشود، در دسترس است. خرید هلیشات کارکرده با تعداد پروازهای بالا، لزوما بد نیست؛ اما احتمالا به این معنا خواهد بود که هزینه تعمیر و نگهداری کواد بعد از خرید، زیاد خواهد بود.

شرایط باتری های شات و تعداد دفعات شارژ آن را بررسی کنید

یکی از مهمترین مواردی که در کیفیت عملکرد و سلامت کواد نقش دارد، کیفیت باتری است. خرید باتری کوادکوپتر، در صورتی که موفق به پیدا کردن مدل مد نظرتان شوید، هزینه زیادی برایتان خواهد داشت. تعداد دفعات شارژ باتری و سلامتشان را میتوانید از طریق نرم افزار گفته شده در مورد قبل بررسی کنید. اما با بررسی ظاهری، مانند مواردی از قبیل برآمدگی و باد کردن باتری ها هم میتوانید متوجه شدت آسیب دیدگی سلولها شوید. در صورتی که آسیب دیدگی ظاهری مشاهده شد، بهتر است از خرید کوادکوپتر دست دوم، منصرف شوید! دلیل پف کردن باتری های لیتیومی، شارژ شدن کامل یا خالی شدن کامل باتریها است. در صورتی که مدت زمان زیادی از عمر باتریهای لیتیومی بگذرد، معمولا ۳۰ الی ۵۰ درصد از عمر مفیدشان باقی مانده است.

باترهای های DJI، معمولا قابلیت ۲۰۰ بار شارژ را دارند. هنگام بررسی یک هلی شات دست دوم ، وارد برنامه DJI Go شده و نگاهی به بخش “باتری” بیاندازید ببینید که چند بار شارژ شده اند. اگر سیکل شارژ باتریها، حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ است، هزینه خرید باتری اضافی را در نظر داشته باشید. امکان چک کردن تعداد دفعات شارژ باتریهای غیر هوشمند، معمولا وجود ندارد. در این شرایط باید از روشهای بررسی فیزیکی استفاده کنید.

وضعیت بدنه و سخت افزار هلی شات را بررسی کنید

با یک بررسی ساده، به راحتی متوجه آسیب یا ساییدگی در بدنه دستگاه خواهد شد. به چرخ دنده ها و کلیه سیم کشیهای دستگاه توجه داشته باشید. بررسی کنید که دستگاه تا چه اندازه در برابر گرمای زیاد قرار داشته و تا چه اندازه از این مسئله آسیب دیده است.

کیفیت لنز و فیلتر UV را بررسی کنید

به نظر ما، دوربین و گیمبال مهمترین بخشهای هلی شات هستند. بنابراین تا زمانی که کیفیت تصویر هلیشات را در شرایط مختلف بررسی نکرده اید، در مورد خرید تصمیم نگیرد. بررسی ظاهری لنز را فراموش نکنید. مطمئن شوید لنز کاملا تمیز و بدون ترک و خراش است.

در مورد سابقه تعمیرات هلی شات بپرسید

از فروشنده بپرسید که هلی شات سابقه تعمیر داشته است یا نه و اگر داشته به چه دلیل بوده است. اگر تعویض و تعمیر در حد محافظ ملخهای کواد بوده است، جای نگرانی نیست. اما اگر تعمیر در حد تعویض موتورهای پهپاد بوده است، حتما در مورد چرایی نیاز به تعمیر، تحقیق کنید.

نشانگر تماس با مایعات را بررسی کنید

داخل هر وسیله الکترونیکی یکبرچسب مخصوص قرار دارد. این برچسب در حالت طبیعی سفید رنگ است، اما زمانی که در تماس با آب قرار میگیرد، قرمز یا صورتی رنگ میشود. بنابراین از این شاخص برای بررسی اینکه دستگاه تا چه اندازه در تماس با رطوبت شدید بوده است، استفاده کنید. اگر رنگ نشانگر قرمز باشد، به احتمال زیاد از هلی شات نه به عنوان پرنده، بلکه به عنوان زیر دریایی استفاده شده است.

رنج و محدوده پرواز هلی شات را بررسی کنید

حتما یک پرواز کامل با هلی شات را تست و تجربه کنید. تمام حالت های کنترلی را بررسی کرده و امتحان کنید. بررسی کنید که مدت زمان پرواز چقدر است و دوام شارژ باتریها چگونه است. وضعیت ملخ ها و درستی عملکردشان را هنگام پرواز متوجه خواهید شد.

خرید هلی شات دست دوم معمولا به دلیل عدم وجود بودجه مالی لازم برای خرید کوادکوپتر دوربین دار نو است. اما جالب است بدانید که خرید هلیشات کارکرده گاها به دلیل نیاز به تجهیزات و لوازم آن هم انجام میشود. در نهایت فرقی نمیکند که هدف شما از خرید کوادکوپتر دوربین دار دست دوم چیست، بهتر است بررسی موارد گفته شده در این مطلب را پشت گوش نیاندازید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments