آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای عکاسی و فیلمبرداری حرفه ای

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4

نرم افزار DJI GO 4 یکی از بهترین رابط های نرم افزاری برای برقراری ارتباط با هلی شات و کنترل پرواز است؛ به خصوص برای کسانی که به تازگی پرواز با هلیشات را تجربه کرده و دانش زیادی در این خصوص ندارند. در ادامه این مطلب به مهمترین تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای عکاسی و فیلمبرداری بهتر با هلیشات مویک ۲ پرو اشاره میکنیم.  

اگر برای اولین بار از اپلیکیشن DJI GO 4 استفاده میکنید، قبل از شروع، درخواست به روز رسانی سیستم عامل نمایش داده میشود. معمولا اگر منطقه تصویربرداری را عوض کنید، نیاز به کالیبره کردن هلی شات مویک ۲ پرو است. این کار در صورتی که با مراحل انجام آن آشنایی داشته باشید، ۱۰ الی ۱۵ ثانیه بیشتر از شما زمان نخواهد گرفت. برای کالیبره کردن باید مطابق با تصاویر زیر عمل کرده و هلی شات را یک بار به صورت افقی و یک بار به صورت عمودی بچرخانید.

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای هلی شات مویک 2 پرو

بعد از کالیبره کردن، بهتر است چند ثانیه صبر کنید تا GPS به طور دقیق موقعیت اولیه را شناسایی کنید. انجام این کار برای کارکرد صحیح حالت بازگشت به خانه ضروری است.

برای بلند کردن کواد تنها کاری که باید انجام دهید این است که آیکون take off در گوشه سمت چپ لمس کنید. سپس از شما پرسیده میشود که آیا نیازی به ثبت دقیق نقطه برخاست هست یا نه. اگر قصد دارید بعد از اتمام پرواز به نقطه شروع برگردید، حتما مختصات نقطه شروع را ثبت کنید.

برای دسترسی به منوی تنظیمات اصلی، سه نقطه در سمت راست صفحه فشار داده تا منویی شبیه به تصویر زیر نمایش داده شود:

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای عکاسی و فیلمبرداری

در صورتی که چیز زیادی از پرواز با کوادکوپتر نمی دانید، بهتر است که فعلا تمامی تنظیمات را در حالت پیش فرض قرار دهید. اما بعد از مدتی، میتوانید برخی موارد را تغییر داده و شرایط پرواز را تا حد ممکن متناسب با شرایط خودتان سفارشی سازی کنید.

تنظیمات باتری مویک ۲ پرو

عمر باتری در DJI Mavic 2 Pro در مقایسه با هلی شات Mavic Air به طور محسوسی بهتر شده است. البته این مسئله خیلی هم دور از انتظار نیست، چرا که کوادکوپتر مویک ۲ پرو نسبت به مویک ایر، بزرگتر است. با ظرفیت کلی ۳۸۵۰ میلی آمپر ساعت ، Mavic 2 Pro می تواند تا ۳۱ دقیقه پرواز کند ، در حالی که Mavic Air با باتری ۲۳۷۵ میلی آمپر ساعت خود به ۲۱ دقیقه محدود می شود. البته اخیرا، کوادکوپتر مویک ایر ۲ با مدت زمان پرواز ۳۴ دقیقه، جایگاه برتر را در میان هلیشاتها با بیشترین زمان پرواز به خود اختصاص داده است.

هنگام پرواز با هلی شات مویک ۲ پرو، به خصوص اگر سرگرم تصویر برداری باشید، این احتمال وجود دارد که زمان را از دست داده و متوجه گذر زمان نشوید. خوشبختانه ، اپلیکیشن DJI GO 4 به طور خودکار مدت زمان پرواز و فرود هلیشات را محاسبه می کند. بنابراین اگر به طور خطرناکی به لحظه تخلیه باتری نزدیک شوید، برنامه “هشدار باتری کم” را نمایش میدهد؛ به صورت زیر:

تنظیمات باتری مویک 2 پرو

برای به زمین نشاندن هلی شات مویک ۲ پرو، ۲ راه پیش رو دارید. استفاده از آیکون landing در برنامه DJI GO 4 و یا جوی استیک های قرار گرفته در قسمت پایین کنترلر برای فرود دستی.

در انتخاب سطح برای فرود آمدن هلی شات، بسیار محتاط و دقیق باشید. اطمینان حاصل کنید که نقطه ای که قصد فرود آمدن روی آن را دارید صاف و تمیز باشد. چرا که در غیر این صورت احتمال آسیب دیدن روتورهای هلی شات افزایش خواهد یافت. گرچه مویک ۲ پرو دارای سنسورهای پیشرفته ای است که برای فرود آسان به شما کمک میکنند، اما با این حال هنوز هم باید مراقبت باشد. علاوه بر این، اصلا سعی نکنید که هلی شات را هنگامی که در فاصله نزدیکی نسبت به شما قرار دارد، در آسمان بگیرید. چرا که احتمال آسیب دیدن انگشتان دست در اثر برخورد با ملخها وجود دارد.

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای فیلمبرداری

به صورت پیش فرض تنظیمات هلی شات مویک ۲ پرو روی فیلمبرداری تنظیم شده است. شما میتوانید فیلمهای گرفته شده توسط کواد را روی حافظه داخلی ۸ گیگا بایتی و یا کارت microSD جداگانه ذخیره کنید.

اگرچه داشتن یک حافظه داخلی خوب است، اما ما اکیداً توصیه می کنیم یک کارت microSD سریع (V30 یا ترجیحا سریع تر) تهیه کنید که هنگام ذخیره فیلم ۴K در آن با مشکل مواجه نشوید.

برای دسترسی به تنظیمات ویدئو، باید روی آیکون سه اسلایدر ضربه بزنید. در تب “aperture” تنظیمات اصلی فیلمبرداری مانند حالت دوربین ، ISO ، سرعت شاتر و اکسپوژر قرار دارد.

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای فیلمبرداری

گرچه کیفیت فیلمبرداری مویک ۲ پرو حرف ندارد، اما در برخی موارد بسته به شرایط محیط، تضادهایی در خصوص میزان اکسپوژر دیده میشود. به همین دلیل توصیه میکنیم قبل از شروع فیلمبرداری با کوادکوپتر، حتما تنظیمات اکسپوژر و وایت بالانس هلی شات را بررسی کرده و بسته به شرایط محیط آنها را تنظیم کنید.

تب بعدی، تب ” camera” است که مهمترین تنظیمات دوربین برای فیلمبرداری در این بخش قرار گرفته است. از اینجا می توانید اندازه ویدئو (از ۷۲۰p تا ۴K)، فرمت ویدیو، تعادل رنگ سفید (white balance) ، سبک و رنگ را انتخاب کنید:

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای فیلمبرداری مویک 2 پرو

آخرین تب، تب ” settings” است که با استفاده از آن میتوانید به سایر تنظیمات فیلمبرداری دست پیدا کنید. به عنوان مثال تنظیم شبکه، آور اکسپوژر، ضد لرزش، هیستوگرام و …

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای فیلمبرداری

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای عکاسی

همانطور که پیش از این گفته شد، تنظیمات اولیه هلیشات مویک ۲ پرو به صورت پیش فرض برای فیلمبرداری تنظیم شده است. برای تغییر به حالت عکاسی، باید آیکون بالای دکمه قرمز ضبط ویدیو را فشار دهید. پس از انجام این کار ، خواهید دید که منوها نیز به همین ترتیب تغییر خواهند کرد. در حالت عکس نیز سه تب وجود دارد. اولین مورد کنترل تنظیمات نوردهی است:

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای عکاسی مویک 2 پرو

در حالی که تب دوم برای تنظیم گزینه های عکاسی مانند حالت انتشار عکس، اندازه تصویر، فرمت تصویر و غیره وجود دارد:

تعیین فرمت عکاسی مویک 2 پرو

مهمترین گزینه ای که در این بخش باید به آن توجه کنید، Image Format است در این قسمت تعیین میکنید که عکس گرفته شده با کدام یک از فرمتهای RAW ، JPEG یا JPEG + RAW ذخیره شود.

کیفیت دوربین مویک 2 پرو

پیشنهاد ما به شما، ذخیره با یکی از فرمتهای RAW یا JPEG + RAW است. با انتخاب یکی از این دو فرمت، فرآیند پردازش تصویر بدون افت کیفیت به سادگی امکان پذیر است.

نتیجه گیری

تنظیمات اپلیکیشن DJI GO 4 برای دست یابی به عکس و فیلمهای با کیفیت، کار مشکلی نیست. شما به راحتی میتوانید از طریق تب های مختلف، تنظیماتی همچون اکسپوژر، وایت بالانس، فرمت عکس یا فیلم و … را تعیین کنید. اگر در این مورد تجربه یا سوال خاصی دارید، حتما از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: photographylife

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments