آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
آموزش پرواز با اسپارک در خانه

آموزش پرواز با اسپارک در خانه

روز به روز به تعداد انواع کوادکوپتر دوربین دار موجود در بازار اضافه می‌شود. اما نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که کاربرد تمامی این کواد کوپترها مشابه با هم نیست! با وجود اینکه پرواز با کوادکوپتر به عنوان یکی از بهترین تجربه‌ها در نظر گرفته می‌شود، اما گاهی اوقات به دلیل شرایط آب و هوایی نمی‌توان از این نوع پهپاد در فضای بیرونی استفاده کرد. اما آیا امکان استفاده از کوادکوپتر دوربین دار در فضای بسته و خانه امکان پذیر است؟ آیا می‌دانید از کدام یک از این پهپادها می‌توانید برای پرواز در فضای بسته استفاده کنید؟ آیا با روش انجام این کار آشنایی دارید؟ اگر جواب این سوالات را نمی‌دانید، در این مقاله با آموزش پرواز با اسپارک در خانه (فضای بسته) همراه ما باشید.

قبل از این که نحوه استفاده از اسپارک در فضای بسته را به شما آموزش دهیم، باید به این نکته اشاره کنیم که شما برای خرید جدیدترین انواع کوادکوپترهای دوربین دار به همراه سایر تجهیزات مورد نیاز برای تصویربرداری حرفه‌ای (انواع لرزگشیر ، دوربین های اکشن و …) می‌توانید به فروشگاه اینترنتی آی کواد مراجعه نمایید.

آیا امکان استفاده از کوادکوپتر دوربین دار در فضای بسته وجود دارد؟

با توجه به این که روز به روز سایز پهپادها کوچکتر شده و تکنولوژی استفاده شده در آنها بهتر و ایمن‌تر می‌شود؛ امکان استفاده از این کوادکوپترها نیز در فضای بسته به وجود آماده است.

Spark یکی از همین انواع کواد کوپتر است که به دلیل سایز کوچکی که دارد، می‌تواند به عنوان یک سرگرمی جهت پرواز در خانه استفاده شود. با این وجود، برای استفاده درست از اسپارک در فضای بسته نیاز به رعایت برخی از نکات ایمنی و فنی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

آموزش پرواز با اسپارک در خانه (فضای بسته)

کالیبره کردن قطب نمای اسپارک

اسپارک یک مینی کوادکوپتر دوربین دار است که دارای یک سنسور بصری و بینایی است. اما وضعیت کالیبره بودن قطب نمای این کوادکوپتر در حضور اجسام فلزی تغییر می‌کند. بنابراین برای کالیبره کردن قطب نمای این کوادکوپتر، بهتر است که از یک محیط با کمترین میزان اجسام فلزی استفاده کنید. در صورتی که در یک ساختمان با انواع سازه‌های فلزی زندگی می‌کنید، احتمال اینکه کنترل این پهپاد از دستتان خارج شود؛ وجود دارد.

استفاده از گارد محافظ Spark

اگر قصد دارید پرواز با اسپارک در خانه و یا هر فضای بسته دیگری را تجربه کنید، باید سعی کنید بسیاری از اجسامی که در مسیر پرواز این کوادکوپتر قرار دارند را بردارید. با این وجود، بهتر است که استفاده از محافظ پره‌های این کوادکوپتر را فراموش نکنید. با استفاده از این گاردهای محافظتی نه تنها امنیت پهپادتان را تامین کرده‌اید، بلکه از آسیب‌رسانی به خود و یا یکی از وسایل خانه‌تان جلوگیری می‌کنید.

آموزش پرواز با اسپارک در خانه

مانور “Snatch & Flip” در اسپارک

اگر هنگام پرواز با اسپارک در خانه و یا هر محیط دیگری نیاز شد که به سرعت کوادکوپتر دوربین دارتان را به زمین بیاورید، می‌توانید از مانور “Snatch & Flip” استفاده کنید. بنابراین زمانی که احساس کردید در حال برخورد به یک جسم و یا به وجود آوردن یک فاجعه هستید، می‌توانید از طریق این ویژگی سریعا موتورهای دستگاه را خاموش کرده و آن را به سمت زمین هدایت کنید.

نحوه به پرواز درآوردن اسپارک

یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد هنگام راه‌اندازی و استفاده از اسپارک انجام می‌دهند این است که آن را از نوک انگشتان خود پرواز می‌دهند. این یکی از بدترین اشتباهاتی است که می‌توانید هنگام پرواز با اسپارک در خانه یا هر فضای بسته دیگری انجام دهید. چرا که اسپارک هنگام برخواستن کاملا به صورت عمودی حرکت نکرده و درنتیجه احتمال اینکه به انگشتان شما آسیب وارد کند؛ وجود دارد.

آموزش پرواز با اسپارک در خانه

حالت Tripod در اسپارک

 حالت Tripod در اسپارک یکی از بهترین قابلیت‌هایی است که باعث شده پرواز با اسپارک در خانه و یا هر فضای بسته‌ای به سادگی امکان‌پذیر باشد. در صورتی که شما کوادکوپتر را در این حالت قرار دهید، همه چیز مشابه با قبل است، جز اینکه سرعت کوادکوپتر کمتر است! بنابراین پرواز شما با امنیت بهتری در یک فضای بسته با این قابلیت اجرا می‌شود.

نتیجه‌گیری

پرواز با اسپارک در خانه و یا هر فضای بسته‌ای امکان‌پذیر است. چرا که این کوادکوپتر دوربین دار دارای قابلیت‌هایی است که اجرای این نوع پرواز با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد را ممکن ساخته است. فقط کافی است که از تنظیمات کمکی و نحوه راه‌اندازی این پهپاد به خوبی آگاه باشید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
میرزای
1 year ago

خیلی عالیه به جزئیات پرداختی