آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
دوربین مویک ایر 2 ، مشخصات و امکانات Mavic Air 2

دوربین مویک ایر ۲ ، مشخصات و امکانات Mavic Air 2

مویک ایر ۲ جدیدترین محصول دی جی آی، با طراحی ویژه و منحصر به فردی که در میان انواع کوادکوپتر مویک دارد، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. کیفیت دوربین مویک ایر ۲ یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که شما از ما داشته اید. به همین خاطر تصمیم گرفتیم که در یک مقاله به این سوال پاسخ داده و آن را در اختیار همگان قرار دهیم.

کیفیت دوربین مویک ایر ۲ چگونه است؟

بررسی کیفیت دوربین، مهمترین کاری است که قبل از خرید قسطی هلی شات باید انجام دهید. خصوصا اگر در زمینه تصویربرداری حرفه ای در حال فعالیت هستند و کیفیت عکس و فیلم در بهبود شرایط کاری شما، تاثیر به سزایی دارد.

عکس ۴۸ مگاپیکسلی

اگر به دنبال تمام جزئیات یک صحنه هستید بدون هیچگونه افت کیفیت، قطعا مویک ایر ۲ پاسخگوی نیاز شما خواهد بود. علاوه بر این، با تنظیم خروجی روی ۱۲MP میتوانید جزئیات را با کیفیت هرچه تمام، مشاهده کنید.

عکس 48 مگاپیکسلی مویک ایر 2

عکس HDR

Mavic Air 2 با یک سنسور جدید ۱/۲ اینچی که از فناوری Quad Bayer پشتیبانی می کند تصویربرداری هوایی را به سطح جدیدی رسانده است. این سنسور تصویر پیشرفته می تواند سطوح مختلف نوردهی را در یک فریم واحد مشخص کند. سپس این تصویر به چند لایه تقسیم می شود تا کیفیت نور عکس را در بهینه ترین حالت ممکن تنظیم کند.

عکس HDR با استفاده از این قابلیت، نه تنها جزئیات صحنه با کیفیت عالی نمایش داده می شود، بلکه رنگها طبیعیتر بوده و عکس حالت زنده تری پیدا خواهد کرد.

عکس HDR

حالت SmartPhoto مویک ایر ۲

همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد، خرید مویک ایر ۲ به افرادی که به صورت حرفه ای در زمینه عکاسی و فیلم برداری در حال فعالیت هستند، توصیه می شود.

اما جالب است بدانید که با وجود قابلیت SmartPhoto دیگر نیازی نیست که حتما حرفه ای باشید تا موفق به گرفتن بهترین عکس و فیلم ها شوید. SmartPhoto یک قابلیت کاملاً جدید برای Mavic Air 2 است که تصویربرداری HDR ، تشخیص صحنه و Hyperlight را به یک الگوریتم هوشمند تبدیل کرده است. با استفاده از این گزینه، تنظیمات پیچیده برای تصویربرداری و کیفیت تصاویر به ترتیب به حداقل و حداکثر رسیده است.

بنابراین دیگر فرقی نمی کند که در حال تصویربرداری از چه سوژه و در چه محیطی هستید. با استفاده از این قابلیت هوشمند، کیفیت عکس، میزان نور و رنگ صحنه در بهینه ترین و البته بهترین حالت ممکن تنظیم می شود.

حالت SmartPhoto مویک ایر 2پانورامای HDR

به جرات میتوان گفت که قدرت پانورامای HDR در مویک ایر ۲ بی نظیر بوده و تا به این لحظه در هیچ هلی شات دیگری وجود ندارد. با استفاده از این قابلیت میتوانید تصاویر فوق العاده گسترده HDR را تنها با انتخاب چند تنظیمات کوچک و جزئی، ثبت میشوند.

ویدئو HDR

اگر منتظر مانده اید تا نور محیط برای فیلم برداری خیره کننده تنظیم شود، پس در حال هدر دادن وقت خود هستید. با استفاده از قابلیت ویدئو HDR میتوانید از هر منظره ای صرف نظر از میزان نور موجود در محیط، فیلمهای بی نظیری بگیرید.

هایپرلاپس ۸K

قطعا شما هم در اینستاگرام فیلم هایی با سرعت بالا مشاهده کرده اید، اما آیا میدانید گرفتن چنین فیلم هایی با استفاده از هلی شات، چقدر است؟

 8K Hyperlapse یک ویژگی جدید Mavic Air 2 است که از حالت های Free، Circle، Course Lock و Waypoint پشتیبانی می کند. به سادگی حالت Hyperlapse را انتخاب کنید ، سوژه تصویربرداری خود را مشخص کرده تا برنامه DJI Fly بقیه مراحل را طی کند.

اگر در مورد این هلی شات نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، از مقالات زیر استفاده کنید:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments