آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مقایسه مویک ایر 2 و مویک 2 پرو مویک مینی

مقایسه مویک ایر ۲ ، مویک ۲ پرو و مویک مینی

بررسی تفاوت ها و مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو یکی پرتکرارترین سوالات شما قبل از خرید قسطی هلی شات از فروشگاه آی کواد است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در یک مقاله به بررسی تفاوت مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو و مویک مینی از جنبه های مختلف بپردازیم.

مویک ایر ۲، جدیدترین محصول دی جی آی در سال ۲۰۲۰ ، البته قبل از هلی شات مویک مینی ۲ است. تا قبل از معرفی این هلی شات، مویک ۲ پرو به عنوان بهترین گزینه برای تصویربرداری حرفه ای پیشنهاد و توصیه میشد. اما از زمانی که این هلی شات با طراحی جمع و جورش معرفی شده است، این سوال برای بسیاری ایجاد شده که آیا باید به فکر خرید مویک ایر ۲ باشند یا مویک ۲ پرو؟

نگاه کلی به مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو و مویک مینی

اگر به دنبال یک مقایسه سریع و مختصر و مفید هستید، میتوانید از جدول زیر استفاده کنید.

  مویک ایر ۲ مویک مینی مویک ۲ پرو
قیمت ۱۰۰۰ دلار  ۳۹۹ دلار ۱۵۹۹ دلار
حداکثر زمان پرواز ۳۴ دقیقه ۳۰ دقیقه ۳۱ دقیقه
سنسور دوربین ۱/۲″ CMOS ۱/۲٫۳″ CMOS ۱″ CMOS
حالت های عکاسی ۱۲ و ۴۸ MP ۱۲ MP ۲۰ MP
فرمت عکس JPEG & RAW JPEG JPEG & RAW
حالت های فیلمبرداری ۴K 60 fps
۱۰۸۰p 240 fps
۱۰۸۰p HDR 30 fps
۲٫۷K 30 fps
۱۰۸۰p 60 fps
۴K 30 fps
۲٫۷K 60 fps
۱۰۸۰p 120 fps
بیت ریت ویدئو ۱۲۰ Mbps ۴۰ Mbps ۱۰۰ Mbps
فرمت ویدئو MP4 (MPEG-4 AVC/H.264, H.265/HVEC) MP4 (MPEG-4 AVC/H.264) MP4/MOV (MPEG-4 AVC/H.264,H.265/HVEC)
حافظه داخلی ۸ GB ندارد ۸ GB
ابعاد در حالت باز ۱۸۳×۲۵۳×۷۷ mm ۱۶۰×۲۰۲×۵۵ mm ۳۲۲×۲۴۲×۸۴ mm
وزن (گرم) ۵۷۰ ۲۴۹ ۹۰۷
سیستم انتقال OcuSync 2.0 Enhanced Wi-Fi OcuSync 2.0
حداکثر برد ۱۰ km ۴ km ۸ km
باتری ۳۵۰۰ mAh ۲۴۰۰ mAh ۳۸۵۰ mAh
سیستم ویژن رو به جلو ، عقب و رو به پایین رو به پایین رو به جلو ، رو به عقب ، کناره ها، به سمت بالا و رو به پایین
ADS-B – AirSense بله

مقایسه طراحی مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو مویک مینی

اولین موردی که در خصوص این دو هلی شات باید مورد بررسی قرار میدهیم، طراحی آنهاست. از لحاظ سایز و اندازه، Mavic Air 2 دقیقا بین هلیشات مویک مینی و مویک ۲ پرو قرار میگیرد. وزن مویک ایر ۲ ۵۷۰ گرم است و تقریبا ۱۵ درصد از مویک ۲ پرو سبک تر و ۲ برابر سنگینتر از مویک مینی است.

هر ۳ این هلی شات ها طراحی جمع و جور و تاشو دارند. بنابراین اگر اهل ماجراجویی و سفر هستید و دغدغه شرایط حمل هلی شات را دارید، باید بگوییم که جای نگرانی نیست. رنگ بدنه این هلی شات، رنگ خاکستری جدیدی است که روشن تر از مویک ۲ پرو و تیره تر از مویک مینی است.

مقایسه دوربین مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو مویک مینی

سنسوری که برای هلیشات مویک ایر ۲ مورد استفاده قرار گرفته است، ½ اینچی CMOS است که با استفاده از میتوان عکس هایی با کیفیت ۱۲MP و ۴۸MP (فرمتهای JPEG و RAW) گرفت. در حالی که دوربین کوادکوپتر مویک ۲ پرو و مویک مینی به ترتیب ۲۰MP و ۱۲MP کیفیت دارد.

در خصوص ویدئو باید گفت که کوادکوپتر مویک ایر ۲ قابلیت فیلمبرداری با ۴K 60fps در ۱۲۰ Mpbs دارد. در حالی که کیفیت Mavic Mini، ۲٫۷K 30 fps در ۴۰ Mbps است و قابلیت عکاسی RAW را ندارد.

علاوه بر این، با مویک ایر ۲ میتوان عکاسی و فیلم برداری HDR با کیفیت ۴K 30 fps را تجربه کرد. دقیقاً مانند Mavic 2 Pro ، Mavic Air 2 به شما اجازه می دهد در کدک ویدئویی H.265 HVEC عکس بگیرید تا شاهد بهره‌وری هرچه بیشتر بدون هیچگونه افت کیفیت باشید.

Scene Recognition یا تشخیص صحنه، قابلیتی است که با استفاده از آن میتوانید تصویری از غروب آفتاب، آسمان آبی، چمن، برف و درخت را به بالاترین میزان جزئیات و کیفیت رنگ، بهینه سازی کنید.

  • Hyperlight ویژگی دیگری است که در آن، هلی شات چند عکس گرفته شده از یک منظره را باهم ترکیب میکند و میزان نویز تصویر را که معمولا در اثر نور کم ایجاد می شود، به حداقل میرساند.

علاوه بر این دو ویژگی جدید، قابلیت های جدید دیگری هم به این هلی شات اضافه شده است:

  • Spotlight 2.0 ، در اصل در هلی شات اینسپایر ۲ وجود داشت. در این گزینه دوربین روی یک هدف قفل می شود و آن را در قاب نگه می دارد در حالی که کنترل کامل هلی شات را در اختیار شما قرار میدهد.
  • Point of Interest 3.0 به شما امکان می دهد یک مسیر پرواز خودکار در اطراف یک شی تنظیم کنید. DJI ادعا می کند که در این نسخه توانایی تشخیص سطوح و قابلیت ردیابی داینامیک بهبود یافته است.
  • ActiveTrack 3.0 به هلی شات اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری نقشه برداری سه بعدی، سوژه ای را به طور خودکار دنبال کنند. ایم فناوری از الگوریتم های جدیدی استفاده می کند که مسیر حرکت سوژه را پیش بینی کرده و در صورتی که آن را برای لحظاتی از دست بدهد، مجددا آن را پیدا میکند.
  • Mavic Air 2 شامل QuickShots است که در Mavic 2 Pro و Mavic Mini نیز موجود است. QuickShots شامل حالت های از پیش تعیین شده است که برای فیلم برداری مورد استفاده قرار می گیرد. این حالت ها عبارت هستند از: Circle، Dronie، Helix، Boomerang و Asteroid.

مقایسه زمان پرواز مویک ۲ ایر و مویک ۲ پرو و مویک مینی

باتری مویک ایر۲ ، مویک ۲ پرو و مویک مینی به ترتیب۳۵۰۰ ، ۳۸۵۰ و ۲۴۰۰ mAhو زمان پرواز هر یک از آنها هم ۳۴، ۳۱ و ۳۰ دقیقه است. مجهز به باتری ۳۵۰۰ mAh است و حداکثر زمان پرواز آن ۳۴ دقیقه می باشد.

به طور کلی میتوان گفت که تمام کوادکوپترهای سری مویک، مدت زمان پروازشان زیاد بوده و به همین خاطر جزء بهترین هلی شات ها در سال ۲۰۲۰ در نظر گرفته می شوند. همین مسئله ما را تا حد زیادی نسبت به مویک ۳ خوشبین کرده است. چرا که به احتمال زیاد مدت زمان پرواز این هلیشات بیشتر از ۳۴ دقیقه خواهد بود.

مقایسه سیستم انتقال کوادکوپترهای سری مویک

Mavic Air 2 دقیقاً مثل سری Mavic 2 از فناوری OcuSync 2.0 DJI استفاده می کند. این سیستم در هلی شات مویک ایر ۲، بهبود پیدا کرده و حداکثر برد آن ۱۰ کیلومتر است. این در حالی است که حداکثر برد مویک ۲ پرو و مویک مینی به ترتیب ۸ و ۴ کیلومتر است.

نسخه بهبود یافته در مویک ایر ۲ این امکان را به شما میدهد تا فیلم هایی با کیفیت ۱۰۸۰p را با سرعت ۴۰ مگابایت بر ثانیه دانلود کنید. زمان تاخیر برای ارسال فیلم ها ۱۳۰ms و برای دستورات کنترلی ۵ms است.

OcuSync 2.0 همچنین به شما اجازه میدهد تا از دو کنترلر به همراه چند عینک DJI به صورت همزمان استفاده کنید.

مقایسه برنامه های کوادکوپترهای سری مویک

DJI Mavic Air 2 از برنامه DJI Fly که همزمان با معرفی مویک مینی راه اندازی شد، استفاده می کند. جالب است بدانید که بسیاری از ویژگی های DJI GO 4 در برنامه Fly  وجود نداشته اما کار با آن بسیار راحتتر و البته کاربردی تر است. جالب است بدانید که با استفاده از این برنامه و فناوری AirSense ، میتوانید از حضور سایر هلی شات ها در نزدیکی مویک ایر ۲ مطلع شوید. این قابلیت برای اولین بار در این هلی شات رونمایی شده است.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments