آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر

مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر : قبل از خرید مویک ایر ۲ بخوانید

اگر قصد خرید قسطی هلی شات دارید، اما نمی دانید کدام یک از کوادکوپترهای موجود در بازار برای شما با توجه به بودجه و نیازتان مناسب هستند، بهتر است نگاهی به مقایسه انواع کوادپتر مویک دی جی آی داشته باشید. Mavic Air 2 جدیدترین محصول دی جی آی و نسخه جدید مویک ایر به همین خاطر قصد داریم در این مقاله نگاهی به مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر داشته باشیم تا انتخاب را برای شما راحتتر کنیم.

کوادکوپترهای سری مویک دی جی آی، ترکیبی از قدرت، کاربری ساده و قیمت مناسب است. Mavic Air 2 جدیدترین نمونه از سری سری Mavic است که در مقایسه با نسخه اصلی Mavic Air عملکرد بهتری دارد.

بیشتر بخوانید:

مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر

مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو دو هلیشاتی هستند که خرید آنها به افرادی که در زمینه تصویربرداری حرفه ای در حال فعالیت هستند، توصیه می شود.

اما سوالات بسیاری در خصوص تفاوت این دو هلی شات وجود دارد که پاسخ به آنها، انتخاب و خرید را برای افراد راحتتر می کند. در ادامه این دو هلی شات حرفه ای را از چند منظر مختلف مورد بررسی قرار داده و اطلاعات جامع و کاملی در خصوص این دو هلیشات در اختیارتان قرار می دهیم.

بررسی دوربین مویک ایر ۲ و مویک ایر

بیایید با یکی از مهمترین تفاوت های Mavic Air 2 و Mavic Air مقایسه را شروع کنیم.

مویک ایر ۲ از یک سنسور ½ اینچی استفاده می کند که در مقایسه با مویک ایر بسیار بهتر است. دوربین Mavic Air 2 همچنین از فناوری Quad Bayer پشتیبانی می کند ، که دارای عکس های خیره کننده ۴۸ مگاپیکسلی و همچنین خروجی ۱۲ مگاپیکسلی با تکنولوژی پیکسل binning است. این فناوری مشابه با همان چیزی است که در اسمارت فون های امروزی استفاده می شود. با استفاده از این فناوری، ۴ پیکسل به ۱ پیکسل تبدیل می شود. در نتیجه در تصاویری که با استفاده از مویک ایر ۲ گرفته می شوند، شاهد جزئیات بیشتری نسبت به مویک ایر خواهیم بود.


محدوده ISO

در حالت خودکار، محدوده ISO مویک ایر، ۱۰۰-۱۶۰۰  در حالت دستی ۱۰۰-۳۲۰۰ است. در حالت ۱۲MP ، Mavic Air 2 دارای محدوده ISO حالت خودکار ۱۰۰-۳۲۰۰ و در حالت دستی ۱۰۰-۶۴۰۰ است. هرچه که محدوده ISO بیشتر باشد، جزئیات تصویر در حالت های مختلف روشنایی، بیشتر خواهد بود.

اگر تصمیم دارید در حالت ۴۸ MP با Mavic Air 2 عکاسی کنید ، دامنه ISO در حالت خودکار ۱۰۰-۱۶۰۰ و در حالت دستی ۱۰۰-۳۲۰۰ خواهد بود.

محدوده ISOویژگی SmartPhoto

SmartPhoto یک ویژگی کاملاً جدید برای Mavic Air 2 است که تصویربرداری HDR ، تشخیص صحنه و Hyperlight را در یک الگوریتم هوشمند ترکیب می کند.  SmartPhoto تصاویر را به سرعت و به راحتی ضبط کرده و پارامترهای دوربین را بهینه می کند، دقیقاً مثل یک تلفن هوشمند امروزی.

پانوراما

یکی از جالبترین ویژگی های اصلی Mavic Air ، قابلیت ۳۲ MP Sphere Panorama است که با استفاده از آن تصاویر به گونه ای با هم ترکیب می شوند که یک تصویر پانورامای خوب ایجاد شود.

علاوه بر این، امکان گرفتن پانوراما در حالت های مختلف افقی ، عمودی و ۱۸۰ درجه تولید کند ، همگی بدون نیاز به پردازش در برنامه. اما این قابلیت در هلی شات مویک ایر ۲ بهبود پیدا کرده و به حالت پانورامای HDR تغییر پیدا کرده است. با استفاده از این هلی شات می توانید بهترین پانوراماها را با بیشترین میزان گستردگی به همراه یک دامنه پویا، ثبت کنید.

مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ۲ پرو از نظر فیلمبرداری

با استفاده از مویک ایر ۲ می توانید فیلم برداری را با ۴K / 60fps در ۱۲۰ تجربه کنید.

نرخ فریم و نرخ بیت

علاوه بر نرخ فریم بالاتر ، Mavic Air 2 از نرخ بیت بالاتری نیز برخوردار است که منجر به بهبود کیفیت فیلمبرداری می شود.

HDR ویدئو

Mavic Air 2 همچنین از فیلم HDR در ۴K / 30 fps و ۲٫۷K / 30 fps پشتیبانی می کند. کیفیت ویدئو در حالت HDR بسیار بهتر است فیلم های معمولی است. چرا که صرف نظر از محیطی که در آن هستید و میزان نور موجود در آن، فیلم شما بهترین خواهد بود.

محدوده ISO

دامنه ویدیو ISO ارائه شده در مویک ایر ۲، ۱۰۰-۶۴۰۰  است که در مقایسه با مویک ایر با ۱۰۰-۱۶۰۰، بسیار بیشتر است. بالا بودن میزان محدوده ISO به شما کمک می کند تا از میزان نور موجود در محیط بهترین استفاده را کرده و کنتراست  بهتری داشته باشید.

ویدئو کد

تفاوت H.265 ارائه شده در Mavic Air 2 و H.264 ارائه شده در Mavic Air چیست؟

H.265 استاندارد جدیدی از فشرده سازی ویدیو است که اطلاعات مربوط به ویدئو را با دقت و کیفیت بالاتری پردازش می کند. به عبارت دیگر، شما می توانید بدون نیاز به پهنای باند بالا و حافظه زیاد، بهترین فیلم ها را ذخیره کنید.

قابلیت های هوشمند هلی شات

بدون شک مویک ایر ۲ دارای قابلیت های هوشمند بیشتری نسبت به نسخه قبلی خود است.

FocusTrack

FocusTrack مجموعه جدیدی از حالت های ردیابی هوشمند برای Mavic Air 2 است که به شما کمک می کند تا فیلم هایی با تنوع و کیفیت بهتر ایجاد کنید. این قابلیت خود دارای ۳ حالت مختلف است. در نتیجه سوژه شما هرچه که باشد، با استفاده از این گزینه قابل ردیابی است.

  • ActiveTrack 3.0 یکی از بهترین نرم افزارهای ردیابی سوژه است که تا به امروز شاهد آن بودیم. با استفاده از این گزینه می توانید سوژه مورد نظر خود را با هر سرعتی که هست، دنبال کنید. علاوه بر این، در صورتی که به هر دلیلی سوژه را از دست دادید، دوباره آن را پیدا کرده و دنبالش کنید.
  • با استفاده از Point of interes (POI) 3.0 می توانید یک مسیر پرواز برای سوژه در نظر گرفته و از طریق آن سوژه را دنبال کنید.
  • با استفاده از Spotlight 2.0 می توانید سوژه را در مرکز قابل قفل کرده و نحوه حرکت هلی شات را کنترل کنید.

FocusTrack یک قابلیت مهم برای کاربرانی است که به دنبال امکانات هوشمند برای تصویربرداری هستند.

هایپرلپس ۸K

اگر قصد تصویربرداری از یک غروب و یا شب زیبا را دارید، می توانید از این گزینه هوشمند برای گرفتن با کیفیت ترین تصویر استفاده کنید.

QuickShots

اگر به تازگی وارد تصویربرداری و فیلم برداری هوشمند شده اید، قطعا قابلیت QuickShots مویک ایر ۲ به شما کمک زیادی خواهد کرد. با استفاده از این گزینه می توانید تنها با انتخاب چند گزینه، تصاویر مختلف با حالت های مختلف Dronie، Circle ، Helix ، Rocket ، Boomerang و Asteroid ثبت کنید.

مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر از نظر عملکرد و ایمنی پرواز

Mavic Air 2 دارای سیستم انتقال به روز شده ، ایمنی بیشتر و افزایش زمان پرواز تا ۳۴ دقیقه است.

ایمنی پرواز در جدیدترین محصول دی جی آی، بهبود چشمگیری داشته است. با استفاده از سیستم انتقال جدیدی که برای این هلی شات تعبیه شده است، می توانید تصاویر گرفته را با نویز کمتری از فاصله های بیشتری دریافت کنید.

باتری

مدت زمان پرواز با مویک ایر ۲۱ دقیقه بود در حالی که این زمان به ۳۴ دقیقه در مویک ایر ۲ افزایش یافته است. در صورتی که شما نسخه کمبو مویک ایر ۲ را خریداری کنید، می توانید با استفاده از ۳ باتری اضافه، بیش از ۹۰ دقیقه پرواز کنید.

باتری مویک ایر 2مقایسه مویک ایر ۲ و مویک ایر از نظر ریموت کنترلر

ریموت کنترلر مویک ایر ۲ طراحی جدیدی داشته و به راحتی می توانید تلفن همراه خود را روی آن سوار کنید.

کنترلر Mavic Air 2 ساده تر و سبک تر بوده و طراحی ساده ای دارد. با استفاده از امکاناتی که روی این کنترلر تعبیه شده است، به راحتی می توانید حالت های پرواز را به Tripod ، Normal و Sport تغییر دهید.

در صورتی که ریموت شارژ کامل داشته باشد، می توانید از آن به مدت ۲۴۰ دقیقه استفاده کرده و از آن برای شارژ دیگر دستگاه ها هم استفاده کنید. از لحاظ عملکرد نمایش زنده، Mavic Air نمایشگر نمایش زنده ۷۲۰ / ۳۰fps و Mavic Air 2 دارای نمایش زنده ۱۰۸۰p / 30fps است.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments