آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 : بهترین کوادکوپتر دوربین دار کدام است؟

مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 : بهترین کوادکوپتر دوربین دار کدام است؟

در مقاله‌های قبلی، کوادکوپتر دوربین دار مویک مینی را با سایر انواع پهپادها، مانند اسکای دیو ۲ ، مویک ایر و مویک ۲ انجام داده‌ایم. اما در این مقاله قصد داریم به مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 بپردازیم. دو پهپاد از دو برند معروف در سراسر جهان! در ادامه با آی کواد همراه باشید تا با ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر یک از این هلیشات ها بیشتر آشنا شوید.

بررسی و مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8

زمانی که برای خرید کوادکوپتر دوربین دار به گوگل سر بزنید، قطعاً با تنوع زیادی روبه‌رو می‌شوید. اما آیا می‌دانید بهترین کوادکوپتر دوربین دار برای شما کدام است؟ آیا می‌دانید به عنوان یک فرد تازه کار جهت کار با هلیشات، باید مویک مینی را انتخاب کنید یا Xiaomi Fimi x8؟ اگر پاسخ این سؤالات را نمی‌دانید، پس در جای درستی قرار دارید. چرا که در ادامه به مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 از منظرهای مختلف می‌پردازیم.

مدت زمان مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 چقدر است؟ (طول عمر باتری مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 چقدر است؟)

اگر مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 را از نظر مدت زمان پرواز انجام دهیم، بدون شک باید گفت که Xiaomi Fimi x8 برنده خواهد بود. چرا که مدت زمان پرواز با Xiaomi Fimi x8 حدود ۳۳ دقیقه می‌باشد، در حالی که مدت زمان پرواز با مویک مینی در حدود ۲۷ دقیقه می‌باشد.

نکته جانبی: جالب است بدانید، با وجود اینکه قیمت مویک ایر ۲ برابر مویک مینی می‌باشد، مدت زمان پرواز با آن حتی از این مقدار نیز کمتر است! مدت زمان پرواز با مویک ایر حدود ۲۰ دقیقه برآورد شده که در شرایط واقعی به ۱۸ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

دامنه پرواز با مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 چقدر است؟

بر اساس بررسی‌هایی که در اینترنت در خصوص این دو هلیشات بیان شده است، شما با Xiaomi Fimi x8 می‌توانید تا ۵ کیلومتر با وای فای پرواز کنید. البته در صورتی که در محیط انتخابی، هیچ‌گونه ساختمان و درختی وجود نداشته باشد. بنابراین می‌توان گفت که هر المان خارجی در کوتاه کردن برد پرواز با هلیشات، مؤثر است.

اما مهم است بدانید که مویک مینی و مویک ایر نیز برد دامنه‌ای مشابه با Xiaomi Fimi x8 داشته و تفاوت چشمگیری از این منظر با یکدیگر ندارند.

نکته جانبی: در صورتی که مویک مینی و مویک ایر را از اروپا خریداری کرده باشید و پهپاد در حالت CE قرار داشته باشد، دامنه پرواز به ۲ کیلومتر کاهش پیدا می‌کند. اما در مورد Xiaomi Fimi X8 چنین نگرانی وجود ندارد، چرا که این کوادکوپتر تنها توسط کشور چین ساخته می‌شود.

مویک مینیوزن مویک مینی و Xiaomi Fimi X8 چقدر است؟

یکی از دلایلی که موجب محبوبیت بیش از اندازه مویک مینی در بازار شده است، وزن بسیار کم آن می‌باشد. در حال حاضر، مویک مینی با دارا بودن وزنی کمتر از ۲۵۰ گرم، به عنوان سبک وزن‌ترین پهپاد شناخته می‌شود. همین مسئله باعث می‌شود که در بسیاری از کشورها، پرواز با مویک مینی از بسیاری از قوانین دولتی مستثنا باشد.

البته لازم به ذکر است که با وجود سایز بزرگ Xiaomi Fimi X8 ، به لطف طراحی تاشویی که برای آن در نظر گرفته شده است، از قابلیت حمل مناسبی برخوردار است.

سرعت پرواز مویک مینی و Xiaomi Fimi X8 چقدر است؟

مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi X8 از نظر پرواز، برای افرادی که قصد تصویربرداری از سوژه‌های متحرک دارند، اهمیت زیادی دارد.

به طور کلی، تفاوت زیادی بین سرعت این دو هلیشات وجود ندارد. نکته مثبتی که در خصوص هردوی این پهپادها می‌توان به آن اشاره کرد این است که هردوی آن‌ها برای تصویربرداری از ماشین در حال حرکت و یا سوژه ای با سرعت بالا، ایده آل می‌باشد.

آیا Xiaomi Fimi X8 حالت sport دارد؟

همان‌طور که حتماً می‌دانید، حالت sport در بسیاری از پهپادهایی که توسط کمپانی DJI تولید می‌شوند، به صورت پیش فرض وجود دارد. اما خبر بد در مورد Xiaomi Fimi X8 این است که دارای این ویژگی نمی‌باشد! اما شما می‌توانید برای آنکه تا حدودی این حالت از تصویربرداری را تجربه کنید، سرعت پرواز تا ۶۴ کیلومتر بر ساعت را انتخاب کنید.

مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi X8 از نظر سیستم جلوگیری از برخورد با موانع

نه مویک مینی و نه Xiaomi Fimi X8 هیچ‌کدام دارای سیستم جلوگیری از برخورد با موانع نیستند. اما نبود این قابلیت در این دو هلیشات چندان هم نگران کننده نیست. چرا که با فعال بودن این سیستم، محدودیت‌های زیادی در نحوه پرواز با کوادکوپتر ایجاد می‌شود.

نکته جانبی: مویک ایر دارای ۲ دوربین در قسمت جلویی و ۲ دوربین در قسمت پشتی می‌باشد. در نتیجه این کوادکوپتر دارای سیستم جلوگیری از برخورد با موانع است.

استفاده از سیستم جلوگیری از موانع چه زمانی کارآمد است؟

  • زمانی که در حال استفاده از یکی از حالت پرواز مانند follow me هستید.
  • زمانی که برای تصویربرداری به عقب پرواز می‌کنید.
  • هنگام فعال کردن حالت بازگشت به خانه
  • جهت جلوگیری از برخورد با موانع

پرواز در فضای بسته با مویک مینی و Xiaomi Fimi X8

امکان پرواز در خانه با بسیاری از هلیشات ها وجود دارد. اما پرواز در خانه و به طور کلی فضای بسته Xiaomi Fimi X8 با توجه به حجم و اندازه بزرگی که دارد، بسیار مشکل است.

اما پرواز با مویک مینی در خانه و فضای بسته، به لطف وزن کم، طراحی کوچک و جمع‌وجور و همچنین محافظ ۳۶۰ درجه‌ای که دارد، بسیار کار ساده‌ای می‌باشد.

Xiaomi Fimi x8مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi X8 از نظر کیفیت تصویربرداری

زمانی که صحبت از کیفیت و وضوح تصاویر گرفته شده می‌شود، مقایسه کمی چالش برانگیز خواهد بود. قدرت تصویربرداری در مویک مینی ۲٫۷K می‌باشد، در نتیجه نمی‌توان انتظار کیفیت زیادی از این پهپاد داشت. اما اگر فرد مبتدی و تازه‌کاری در زمینه تصویربرداری هوایی هستید، این پهپاد پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

Bitrate چیست و چه اهمیتی دارد؟

Bitrate به میزان اطلاعاتی گفته می‌شود که در یک بازه زمانی مشخص توسط پهپاد پردازش می‌شود. مسلماً هرچه قدر میزان این نرخ بیشتر باشد، جزئیات بیشتری در تصویر مشخص خواهد بود.

به عنوان مثال، این نرخ برای DJI Spark 24Mbps می‌باشد. در حالی که برای پهپادهای Mavic mini 40Mbps و FImi x8 و Air 100Mbps است.

تنظیمات دوربین مویک مینی حرفه‌ای‌تر است یا Xiaomi Fimi x8؟

امکانات و تنظیمات دوربین یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که در خصوص مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 باید به آن پرداخته شود. مویک مینی متأسفانه در زمینه تغییر سرعت Iso و شاتر دوربین، حرف زیادی برای گرفتن ندارد. در حالی که این دو قابلیت در Xiaomi و Air ایده آل است.

انواع حالت‌های پرواز مویک مینی و Xiaomi Fimi x8

به طور کلی کوادکوپترهایی که توسط کمپانی DJI طراحی و ساخته می‌شوند، دارای حالت‌های متعدد و پیشرفته برای پرواز می‌باشند. اما مویک مینی، از این ماجرا مستثنا است. مویک ایر و شیائومی هردو دارای حالت‌های پیشرفته پرواز هستند.

آیا قابلیت Follow me در مویک مینی وجود دارد؟

متأسفانه این حالت از پرواز به دلیل اینکه مویک مینی دارای سیستم جلوگیری از برخورد با موانع نیست، در این کوادکوپتر وجود ندارد.

آیا Mavic MIni ، Mavic Air و Xiaomi Fimi x8 در صورت از دست دادن سیگنال یا شارژ کم به خانه باز می‌گردند؟

بر اساس آزمایش‌های تجربی که توسط افراد مختلف انجام شده است، هر سه مورد از این کوادکوپترها در صورتی که سیگنال خود را از دست بدهند و یا شارژشان کم شود، می‌توانند به خانه بازگردند.

مویک مینی بخرم یا Xiaomi Fimi x8؟

در پایان با توجه به مواردی که در خصوص مقایسه مویک مینی و Xiaomi Fimi x8 بیان شد، خرید مویک مینی به افرادی توصیه می‌شود که چندان حرفه‌ای نبوده و قصد استفاده از فیلترهای ND را ندارند علاوه بر این، با توجه به قیمت پایین این پهپاد در مقایسه با سایر کوادکوپترها، اگر مبتدی هستید و تا کنون تجربه پرواز با کوادکوپتر را ندارید، برای دست گرمی با این پهپاد شروع کنید.

از طرف دیگر، خرید Xiaomi Fimi x8 به کسانی توصیه می‌شود که از پهپادی که خریداری می‌کنند انتظارات زیادی داشته و یا سایز بزرگ آن مشکلی ندارند. در صورتی که برای خرید هر یک از این پهپادها نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments