آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
کوادکوپتر مینی 2 ، جدیدترین هلیشات DJI

کوادکوپتر مینی ۲ : هلیشاتی برای علاقه مندان به پرواز اما مبتدی

کوادکوپتر مینی ۲، جدیدترین هلیشات شرکت DJI است که در واقع به نوعی نسخه به روز شده کوادکوپتر مویک مینی است. هلیشات Mini 2، نسبت به نسخه قبلی خود تغییرات زیادی داشته و از فناوری همچون OcuSync 2.0 ،قابل اعتمادترین سیستم انتقال تصویر که در هلیشاتهایی مانند مویک ایر ۲، مویک ۲ پرو، مویک ۲ زوم و Enterprise به کار رفته است؛ استفاده میکند.

پیش از این مطالب تکمیلی در خصوص مقایسه مینی ۲ با سایر هلیشاتهای سری مویک، و منحصرا مویک مینی برای شما آماده کرده ایم. همچنین در یک مطلب به کلیه سوالات رایج در مورد کوادکوپتر مینی ۲ پاسخ داده ایم. اما در این مطلب، میخواهیم به این نکته بپردازیم که چرا خرید کوادکوپتر دوربین دار Mini 2 به افراد علاقه مند به پرواز و مبتدی توصیه میشود.

کوادکوپتر Mini 2 با استفاده از سیستم OcuSync 2.0، دوربین ۴K / 30fps، بزرگنمایی تا ۲ و ۴ برابر، حالتهای هوشمند و جذاب QuickShots، سیستم کنترلی تنظیم نور، هم به عنوان کواد حرفه ای و هم سبک، با وزنی کمتر از ۲۴۹ گرم، شناخته میشود.

خرید کوادکوپتر مینی ۲ به چه کسانی توصیه میشود؟

همانطور که پیش از این گفته شد، خرید مینی ۲ به افرادی که تجربه پرواز با کوادکوپتر را ندارند، توصیه میشود. اما چه چیزی باعث شده که خرید این هلیشات برای این دسته از افراد مفید باشد؟

اهمیت فناوری OcuSync 2.0 در کوادکوپتر مینی ۲

یکی از مهمترین دغدغه های افراد هنگام کار با هلیشات و پرواز با کواد، از دست دادن سیگنال کنترلی و در نتیجه قطع شدن ارتباط با کواد است. به محض آنکه ارتباط با کوادکوپتر دوربین دار Mini 2 قطع شود، برنامه نمایش زنده هم قطع شده و دید شما نسبت به شرایطی که کواد در آن قرار دارد، به طور کامل از بین میرود.

فناوری OcuSync 2.0 در کوادکوپتر مینی 2

در کوادکوپتر مویک مینی، از سیستم انتقال Wi-Fi بهبود یافته استفاده میشد که برد کنترلی هلیشات را به ۴ کیلومتر میرساند. اما در کوادکوپتر مینی ۲، از فناوری OcuSync 2.0 استفاده میشود که نسبت به سایر فناوریهای موجود، قابلیت اطمینان بالاتری دارد. در حال حاضر با استفاده از این سیستم، برد کنترل Mini 2 به ۱۰ کیلومتر افزایش یافته است که استفاده از آن را برای مسافتهای طولانی ایده آل کرده است.

تنظیمات هوشمند هلیشات Mini 2

افراد مبتدی، به قابلیت هایی مانند پرواز خودکار و بازگشت به خانه، علاقه زیادی دارند. چرا که بدون انجام کمترین تنظیمات، به راحتی پرواز را آغاز و به اتمام میرسانند. تنها با فشار دادن یک دکمه، پرواز شما به صورت خودکار آغاز میشود. برای پایان دادن به آن هم میتوانید از دکمه روی کنترلر و هم برنامه DJI Fly استفاده کنید. سپس مینی ۲ به صورت خودکار چرخیده و به نقطه شروع پرواز باز میگردد.

علاوه بر این، حالتهای هوشمند دیگری هم وجود دارد که با استفاده از آنها میتوان مانورهای پیچیده را اجرا و تصاویر جذاب و خاطره انگیز ثبت کرد. برای کوادکوپتر مینی ۲، ۵ حالت هوشمند پرواز Dronie ، Helix ، Rocket ، Circles و Boomerang در نظر گرفته شده است.

تفاوت Mini 2 با Mavic Air 2 و Mavic 2 Pro چیست؟

وضوح تصویر مویک مینی ۲٫۷K است، در حالی که DJI Mini 2 می تواند فیلم هایی با کیفیت ۴K / 30fps ضبط کند. بنابراین کیفیت فیلمهای گرفته شده با این کواد، به مراتب بهتر از ورژن قبلی خود است.

تفاوت Mini 2 با Mavic Air 2 و Mavic 2 Pro از لحاظ کیفیت تصویربرداری

در هلیشات مویک مینی ۲ قابلیت بزرگنمایی تا ۲ و ۴ برابر وجود دارد که باعث شگفتی بسیاری شده است. شما میتوانید از بزرگنمایی تا ۲ برابر در حالتهای ۴K و ۲٫۷K و بزرگ نمایی تا ۴ برابر برای حالت ۱۰۸۰p استفاده کنید.

اما اگر کیفیت تصویر بهتر از این و قابلیتی همچون ActiveTrack نیاز دارید، بهتر است به فکر خرید مویک ایر ۲ و یا مویک ۲ پرو باشید. Mavic 2 Pro دارای یک سنسور بزرگ ۱ اینچی است که بهترین کیفیت تصویر خصوصا در شرایط نوری کم را به شما ارائه می دهد. بلافاصله بعد از Mavic 2 Pro، هلیشات Mavic Air 2 با سنسور ۱/۲ اینچی و وضوح تصویر ۴K / 60fps قرار دارد.

طراحی منحصر به فرد کوادکوپتر دوربین دار مینی ۲

علی رغم تمام پیشرفتهای جدید کوادکوپتر مینی ۲، وزن این کواد هنوز هم زیر ۲۵۰ گرم است. وزن زیر ۲۵۰ گرم، برای بسیاری از افراد در کشورهای خاص اهمیت زیادی دارد. چرا که دیگر نیازی به ثبت رسمی کواد نیست. البته این قانون برای ایران صادق نیست و هلیشات تحت هر شرایطی باید ثبت قانونی شود.

کوادکوپتر مینی 2 کمتر از 250 گرم وزن دارد

نتیجه گیری

کوادکوپتر مینی ۲، DJI Mini 2 بدون شک بهترین هلیشات برای مبتدیان است، با تعداد زیادی امکانات هوشمند که حتی عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای را هم به وجد می آورد. اگر این کواد، اولین پهپاد شما باشد، از طراحی و سایز، کیفیت تصویر و از همه مهمتر اتصال مطمئن با OcuSync 2.0 ناامید نخواهید شد.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments