آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
نقد و بررسی فانتوم 4 پرو

نقد و بررسی فانتوم ۴ پرو

Phantom 4 Pro یکی از بهترین کوادکوپترهای موجود در بازار است که دارای امکانات ویژه‌ای است. ویژگی‌های برجسته این پهپاد که شامل فیلم‌برداری ۴k ، جلوگیری از برخورد با مانع و … باعث شده که این کواد کوپتر دوربین دار به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تصویربرداری هوایی حرفه‌ای تبدیل گردد. در این مقاله با نقد و بررسی فانتوم ۴ پرو همراه ما باشید تا با این پهباد بیشتر آشنا شوید.

قبل از اینکه به بررسی فانتوم ۴ پرو و ویژگی‌های آن بپردازیم، لازم به ذکر است که شما برای خرید فانتوم ۴ ، خرید Phantom 4 Pro می‌توانید به فروشگاه اینترنتی آی کواد مراجعه نمایید.

همانطور که گفته شد، فانتوم ۴ پرو به عنوان یکی از بهترین کوادکوپترهای موجود در بازار در نظر گرفته می‌شود که نسبت به ورژن قبلی خود، یعنی فانتوم ۴ پیشرفت‌های زیادی داشته است. این امکانات جدید، باعث شده که بسیاری از افرادی که در زمینه عکاسی حرفه‌ای در حال فعالیت هستند، به دنبال ارتقا پهپاد خود باشند.

بررسی فانتوم ۴ پرو

در ادامه به بررسی مهمترین قابلیت‌های این کوادکوپتر دوربین دار می‌پردازیم، تا اگر قصد خرید یکی از آنها را دارید، آگاهانه تصمیم گرفته و از خریدتان راضی باشید.

بررسی دوربین Phantom 4 Pro

از آنجایی که بسیاری از افراد از کوادکوپتر برای تصویربرداری هوایی استفاده می‌کنند، بهتر است که در ابتدا به بررسی دوربین فانتوم ۴ پرو بپردازیم. دوربین این پهپاد دارای سنسور CMOS 1 / 2.3 به همراه ۱۲٫۴M پیکسل موثر است. بنابراین اگر قصد عکاسی و فیلم‌برداری با بهترین کیفیت را دارید، با خرید فانتوم ۴ پرو قطعا به هدف مد نظرتان خواهید رسید. با وجود دیافراگم F2.8 ثابت، شما می‌توانید ISO و سرعت شاتر را کنترل کنید. به همین دلیل، شاید این پهپاد چندان برای عکاسی در فضاهایی با نور خیلی زیاد و یا خیلی کم چندان مناسب نباشد.

نقد و بررسی فانتوم 4 پرو

مزایای اصلی کوادکوپتر دوربین دار فانتوم ۴ پرو

اگر به دنبال مزایای اصلی این کواد کوپتر دوربین دار هستید، شاید بهتر باشد در ابتدا به کیفیت رنگ عکس و فیلم‌های گرفته شده توسط این پهپاد اشاره کنیم. دامنه ISO ویدئوی آن از ۱۰۰ – ۶۴۰۰ متغیر است، در حالی که در حالت عکاسی به صورت دستی روی ۱۲۸۰۰ تنظیم می‌شود. برای اینکه بررسی فانتوم ۴ پرو را به شکل بهتری انجام دهیم، بهتر است که مقایسه‌ای بین Phantom 4 Pro و فانتوم ۴ داشته باشیم.

مزایای اصلی کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

تصاویری که در ادامه در اختیارتان قرار می‌دهیم، این دو پهپاد را از لحاظ میزان حساسیت به رنگ، نسبت سیگنال به نویز و دامنه داینامیک مقایسه کرده است.

نقد و بررسی فانتوم 4 پرو نقد و بررسی فانتوم 4 پرو نقد و بررسی فانتوم 4 پرو نقد و بررسی فانتوم 4 پرو

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم ۴ پرو

قطعا اگر قصد دارید از Phantom 4 Pro برای تصویربرداری حرفه‌ای استفاده کنید، کیفیت تصاویری که توسط آن گرفته می‌شود، از اهمیت ویژه‌ای برایتان برخوردار است. در ادامه برخی از تصاویر گرفته شده توسط فانتوم ۴ پرو را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

P4P با داشتن یک کنترل دیافراگم دستی از F2.8 – F11 ، می تواند ویدئوی ۴K را در حالت ۶۰p (کدگذاری H.264) با سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه فیلمبرداری کند.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

یکی دیگر از مهمترین ویژگی‌های این کوادکوپتر این است که با H.265 codec نیز می تواند عکاسی کند. با استفاده از این فناوری جدید، داده‌ها با نسبت ۲ برابر بیشتر فشرده شده و سرعت انتقالشان نیز بیشتر می‌شود.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

برای مشاهده تصاویر گرفته شده توسط این پهباد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق یک کابل و وصل کردن آن به درگاه HDMI و تلویزیون HD یا UHD تصاویر را مشاهده نمایید.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

بیشتر بخوانید: نقشه برداری هوایی با فانتوم ۴ PPK

سرعت کوادکوپتر دوربین دار فانتوم ۴ پرو

یکی دیگر از مواردی که در بررسی فانتوم ۴ پرو باید به آن پرداخته شود، سرعت حرکت آن است. در حالت Sport Sport این کوادکوپتر با سرعت ۷۲ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. در حالت عادی، با قابلیت جلوگیری از برخورد با مانع می‌توانید با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت پرواز کنید.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

وزن پهپاد Phantom 4 Pro

وزن این کوادکوپتر دوربین دار به همراه باتری و پروانه‌های آن چیزی حدود ۱۳۸۸ گرم است. در مقایسه با فانتوم ۴ ، وزن این پهپاد تنها ۴ گرم بیشتر است.

قابلیت جلوگیری از برخورد با مانع در فانتوم ۴ پرو

با توجه به اینکه این پهپاد دارای دو سنسور در قسمت جلو و عقب پهپاد است، به سادگی می‌توان به این نتیجه رسید که سیستم جلوگیری از برخورد با مانع در این کواد کوپتر بهبود پیدا کرده است. در Phantom 4 Pro موانع از فاصله ۳۰ متری شناسایی می‌شوند که دو برابر کواد کوپتر فانتوم ۴ است. به همین دلیل است که شما می‌توانید با این پهپاد پرواز با سرعت بالا را تجریه کنید. علاوه بر این با وجود سنسورهای مادون قرمزی که در قسمت‌های مختلف P4P وجود دارد، می‌توانید اشیاء را تا فاصله ۷ متری شناسایی کنید. زمانی که کوادکوپتر در حال نزدیک شدن به یک مانع باشد، صدای بوقی از پهپاد به گوشتان می‌رسد.

کیفیت تصاویر کوادکوپتر دوربین دار فانتوم 4 پرو

سایر حالت‌های هوشمند این کواد کوپتر عبارت هستند از:

  • قابلیت ActiveTrack
  • حالت Circle
  • حالت Parallel
  • حالت Spotlight
  • حالت Gesture (مشابه با Mavic Pro)
  • بازگشت به خانه (با استفاده از دو دوربینی که در این کوادکوپتر وجود دارد دارد، هنگام پرواز ۲ عکس گرفته می‌شود تا هنگام نشستن و بازگشت پهپاد از آنها استفاده شود.)
  • تغییر فرکانس ۲٫۴ یا ۵٫۸ گیگاهرتز از راه دور (جهت کاهش میزان تاثیر نویز)

نتیجه گیری

با بررسی فانتوم ۴ پرو و تست آن در شرایط مختلف، می توان به این نتیجه رسید که برای تصویربرداری حرفه ای میتوان گزینه مناسبی باشد. خصوصا تصویربرداری در شرایطی که موانع زیادی سر راه این کوادکوپتر دوربین دار وجود دارد. چرا که قابلیت جلوگیری از برخورد با مانع در این پهپاد به نسبت پهپاد فانتوم ۴ پیشرفت چشمگیری داشته است.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments