آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر

Ronin-S محصولی جدید از DJI

 

 

شرکت dji  اولین نگه دارنده (stabilizer)  یک دسته ای به نام Ronin-s  را که مناسب دوربین های بدون آینه(Mirrorless)  و DSLR می باشد، معرفی کرد.

این وسیله در دو سایز فریم در دسترس خواهد بود(مربوط به فریم هایی که دوربین را نگه میدارند، می شود).یک مورد برای دوربین های mirrorless  مثل sony alphaو Panasonic GH   و مورد دوم برای فریم های بزرگتر DSLR مثل Canon 5D MIV. این گیمبال ۳ محوره کاملا با سیستم های ثابت نگه دارنده داخلی لنز و دوربین سازگار است.

Dji  با این محصولی که معرفی کرده به ما نشان داده است که چقدر کار با رونین لذت بخش خواهد شد. با پایه ای که به قسمت اصلی وصل می شود اجازه می دهد که رونین بسیار پایدار و ایستاده قرار بگیرد و در هنگام چرخاندن دوربین ، محورها قفل می شوند و از حرکت گیمبال در حین تنظیمات جلوگیری می کند. این یعنی هیچ خللی در تنظیمات و کالیبریشن ایجاد نمی شود.

این وسیله همچنین شامل یک ویژگی است که به آن push mode  می گویند.این ویژگی در برنامه ی رونین فعال می شود و به کاربر اجازه می دهد که تنظیمات مربوط به انحرافات و کجی ها را وقتی که Ronin-s روشن است،اعمال نماید و دیگر نیازی نیست که دستگاه و سیستم را برای انجام این موارد روشن کنید.

نرم افزار رونین همچنین ویژگی های متعددی برای اتوماتیک کردن حرکت دوربین های پیچیده ارائه داده است.یکی از آن ها CamAnchor  است که باعث می شود قادر باشید موقعیت دوربین های منتخب را تنظیم کنید و بین آنها سوئیچ کنید. و همچنین ابزارهای Hyperlaps  و Panorama و همچنین تکنولوژی ActiveTrack  . smooth track  هم تنظیمات مربوط به پاسخدهی گیمبال را در هر محور تنظیم می کند و این قابلیت را دارد که برای استفاده های بعدی این اطلاعات را نگه داری کند.برای عکسبرداری هوشمندانه رونین-اس نیز با استفاده از برنامه DJI Ronin mobile قادر خواهید بود با دوربین های پیچیده تصویر برداری های اتوماتیک پانوراما را انجام دهید.

رونین-اس شامل دکمه های کنترل اختصاصی هم برای دوربین و هم برای گیمبال است که باعث می شود بتوانید براحتی بتوانید تنظیمات را تغییر دهید، می توانید با جوی استیکی که روی آن تعبیه شده ضبط را شروع و موقعیت گیمبال را تنظیم کنید. حالت sport  جدید نیز باعث بتوانید عکس العمل هایی سریع داشته باشید و برای تصویربرداری از سوژه های با سرعت بالا مشکلی نداشته باشید.

رونین-اس همچنین با برخی از اکسسوری های پرکاربرد دیگر نیز سازگار است، شامل یک کلید فوکوس و یک صفحه نمایش داخلی که می توانید از آن در follow focus  (به طور عمده در دوربین های سونی مورد استفاده قرار می گیرد) و یا برای انتخاب اطلاعات ذخیره شده در برنامه ی رونین به وسیله ی Smooth track  استفاده کنید.همچنین یک صفحه ی خاص دارد که از آن می توانید برای اتصال به خودرو برای فیلم برداری در حین حرکت استفاده کنید.

در طول چندسال گذشته، ما شاهد تعداد بسیار زیادی از محصولات طراحی شده برای بازار روبه رشد شرکت های کوچک و کمپانی های بزرگ فیلم سازی بوده ایم که شامل دوربین های پیشرفته مثل log video  و لنزهای خاص و گران قیمت نیز بوده است. یک محصول جمع و جور که پایداری دوربین ها را تنظیم می کند می تواند برای مخاطبان خاص خودش بسیار جذاب و مهمتر از آن مقرون به صرفه باشد.

رونین-اس در ces 2018  که هر ساله در ماه ژانویه در لاس وگاس برگذار می شود،معرفی شده است و در این میان حرفی از قیمت آن نبوده است اما DJI تاریخ فروش این محصول را ۴ ماهه ی دوم سال ۲۰۱۸ اعلام کرده است.

صفحه ی این محصول در dji   www.dji.com/ronin-s.

تصاویر و ویدیوهای ronin-s  : http://bit.ly/2lXk4E8

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments