آی کواد | مرجع خرید و اجاره کوادکوپتر | نقد و بررسی کوادکوپتر
مهمترین نکاتی که در مورد برنامه DJI GO/DJI GO4 باید بدانید

مهمترین نکاتی که در مورد برنامه DJI GO/DJI GO4 باید بدانید

روز به روز به کیفیت فناوری هایی که برای ساخت کوادکوپتر دوربین دار استفاده می شود، بهتر و بهتر می شوند. اما مسئله ای که تا کنون تقریبا برای تمامی انواع کواد کوپتر دوربین دار بی جواب مانده است، مسئله عمر باتری و زمان استفاده از دستگاه است. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که لحظات بکر و شگفت انگیز همیشه ماندگار نیستند تا شما بتوانید با حوصله و سر صبر آنها را ثبت کنید! بنابراین اگر شما هم یکی از کاربران هلی شات ها هستید اما با مدت زمانی که می توانید از آنها استفاده کنید، مشکل دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با مهمترین نکاتی که در مورد برنامه DJI GO/DJI GO4 باید بدانید، آشنا شوید.

در ادامه به معرفی نکاتی می پردازیم که با رعایت کردن آنها می توانید، در سریع ترین زمان ممکن تنظیمات مورد نیاز را انجام داده و تصویر برداری هوایی را آغاز کنید. یادگیری نکاتی که در ادامه بیان می کنیم، شاید در ابتدا زمان بر باشد، اما در دراز مدت سرعت استفاده از کوادکوپتر دوربین دار را افزایش می دهد بدون اینکه در کیفیت کار شما تاثیر منفی داشته باشد.

راهنمای استفاده از برنامه DJI GO/DJI GO4

تنظیم محور گیمبال

وارد پنجره live-feed در برنامه DJI GO/DJI GO4 شوید، نمایشگر تلفن همراه هوشمند خود را فشار داده و نگهدارید تا دایره ای آبی رنگ در صفحه نمایش داده شود. سپس این دایره را در جهتی که می خواهید دوربین تان قرار گیرد، حرکت دهید. (از این قابلیت در حال حاضر تنها می توانید در سری مویک ۲ ، Inspire و Matrice استفاده کنید.)

تنظیم محور گیمبال

تعیین محدودیت حرکت بالا رونده گیمبال

وارد تنظیمات گیمبال شوید و قفل کردن زاویه و شیب حالت بالا رونده را فعال کنید. با فعال کردن این حالت، می توانید از سایه های ناخواسته در FOV هنگام عکسبرداری جلوگیری کنید.

تعیین محدودیت حرکت بالا رونده گیمبال

کنترل سریع گیمبال

اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن کواد کوپتر دوربین دار را کنترل کنید، می توانید دکمه های C1 یا C2 را برای حالت بالا یا پایین رفتن هلی شات تعیین نمایید. بنابراین برای حرکت دادن دوربین در جهت های بالا یا پایین تنها می توانید از یک دکمه استفاده کنید!

کنترل سریع گیمبال

Grid Lines

یکی از قابلیت هایی که در برنامه DJI GO/DJI GO4  می توانید فعال کنید، Grid Lines است. اگر کیفیت تصویری که قصد ثبت کردنش را دارید برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است، بهتر است که این قابلیت را فعال کرده و نقاط اصلی تصویرتان را در موازات این خطوط و یا در تقاطع این خطوط قرار دهید.

تعیین خط های شبکه

نمایش خودکار

اگر می خواهید بهترین میزان نوردهی(ٍExposure) را برای تصویر برداری شناسایی کرده و از آن استفاده کنید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

نمایش خودکار

قفل کردن Exposure

اگر نمی خواهید که تصویری که قصد ثبت کردن آن را دارید به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر تغییر لمس تلفن همراه و یا صفحه نمایشتان قرار گیرد، می توانید این قابلیت را قفل کنید.

قفل کردن حالت نمایش خودکار

تغییر وضعیت بین حالت خودکار و فوکوس دستی

انتخاب این وضعیت در برنامه DJI GO/DJI GO4 به شرایط شما بستگی دارد. در صورتی که شما در یک فضایی با نور کم هستید، میزان تحرک اشیا بسیار کم است و در فاصله نزدیکی از سوژه قرار دهید، از حالت تنظیم دستی استفاده کنید. اما در صورتی که سوژه تصویربرداری شما تحرک زیادی دارد، بهتر است که از حالت تنظیم خودکار استفاده کنید.

تغییر وضعیت بین حالت خودکار و فوکوس دستی

تنظیم روشنایی صفحه

استفاده از یک هلی شات در آسمانی که خورشید در آن قرار دارد، کار مشکلی است چرا که به احتمال زیاد کیفیت نمایشگر شما را تحت تاثیر قرار داده و امکان مشاهده صفحه را برای شما مشکل می کند. با فعال سازی این قابلیت در برنامه DJI GO/DJI GO4 می توانید صفحه ای روشن تر داشته باشید.

تنظیم روشنایی صفحه

نمایش تمام صفحه – فعال شدن دو ضربه ای

بسیاری از افرادی که از کوادکوپتر دوربین دار استفاده می کنند، علاقه ای به تصادفی وارد شدن به حالت نمایش تمام صفحه ندارند!  با فعال کردن این قابلیت شما تعیین می کنید که حالت نمایش تمام صفحه در چه صورتی برای شما فعال شود.

نمایش تمام صفحه – فعال شدن دو ضربه ای

هیستوگرام

با استفاده از این قابلیت می توانید یک تصویر گرافیکی از تمام پیکسل های فعال و غیر فعال داشته باشید. به عبارت دیگر در این حالت شما می توانید نمایی از پیکسل های تاریک و روشن را در اختیار داشته باشید. سمت چپ گراف به پیکسل های تاریک مربوط می شود، در حالی که مرکز نشان دهنده پیکسل های میانه و سمت راست نشان دهنده روشن ترین پیکسل ها است.

هیستوگرام

در ادامه یک ثصویر Underexposed را مشاهده میکنید:

تصویر زیر یک عکس نسبتا بلانس هست:

تصویر بعدی یک نمونه Overexposed میباشد:

همراهان گرامی، در صورتی که می خواهید از کوادکوپتر دوربین دار خود به بهترین شکل استفاده کنید، باید طریقه استفاده از برنامه DJI GO/DJI GO4 را به خوبی بلد باشید تا از مدت زمان کمی که برای تصویر برداری هوایی در اختیار دارید، بهترین استفاده را بکنید!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments