مقالات

من گردشگر هستم؛ کدام هلی شات را بخرم؟

بهترین کواد کوپتر ها برای یک طبیعتگرد

این مطلب راهنمای خرید کواد کوپتر برای افرادی است که بصورت مبتد و تخصصی اهل سفر هستند. پس اگر شما هم یک طبیعتگرد هستید، این مطلب راهنمای جامع خرید کوادکوپتر برای شماست. بطور کلی هلی شات برای افرادی که اهل سفر هستند تنوع زیادی در قیمت دارد. قیمت هلی شات از رده ارزان تا گران قیمت متغیر است. اما نکته‌ی مهمی که در این انتخاب وجود دارد آپشن‌هایی است که کوادکوپتر یک گردشگر باید به آن‌ها مجهز باشد که در ادامه بصورت موردی هرکدام را توضیح خواهیم داد.

کوادکوپتر تاشو و مزایای آن

برای یک طبیعت‌گرد حمل آسان و کمجا بودن یک پرنده یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های پهپاد مورد نظر است. یک کوادکوپتر تاشو قابلیت این را دارد که در هر زمانی بخواهید بازوهای آن را باز کنید تا هلی شات آماده‌ی پرواز شود. در ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری، کوهنوردی، اسکی و غیره نیز این مورد باید مورد توجه قرار گیرد که یک کواد کوپتر ویژگی Portable یا قابل حمل بودن داشته باشد.

موتورهای قدرتمند از نوع براشلس

شما بعنوان یک طبیعتگرد قاعدتا همیشه در فضای باز مانند جنگل، کویر، کنار دریا و یا کوهستان هستید. بنابراین استفاده از یک هلی شات حرفه‌ای قدرتمند برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد. قدرت و تعادل یک هلیشات از موتورهای آن ناشی می‌شود و بالاترین تکنولوژی موتورهای پهپاد، همین موتورهای براشلس هست. موتورهای براشلس از بالاترین قدرت و سرعت برخوردار هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید براحتی در محیط‌های باد خیز بصورت کاملا متعادل پرواز کنید و تصاویر زیبای خود را ثبت نمایید.

بازگشت خودکار به خانه با GPS

گردشگران و افراد اهل سفر بدلیل اینکه معمولا به مکان‌های خارج از شهر سفر می‌کنند و به اصطلاح به دل طبیعت می‌روند، نیاز به یک هلی شات حرفه‌ای با قابلیت بازگشت خودکار به خانه از طریق سیستم GPS دارند. این آپشن اهمیت بسیار بالایی در سفرهای خارج از شهر دارد. بدلیل اینکه فضا بسیار گسترده است و بدون داشتن سیستم GPS ممکن است براحتی کوادکوپتر خود را از دست بدهید و گم کنید. این سیستم به اینصورت عمل می‌کند که هنگام پرواز، پرنده موقعیت شما را می‌داند و هرجا که باشد با فشردن یک دکمه از طرف شما، به سمت خلبان حرکت می‌کند.

قابلیت دنبال کردن و تعقیب سوژه

بود و نبود این آپشن به خود شما بستگی دارد. اگر بصورت تنها یا کم جمعیت سفر می‌کنید که بهتر است از هلی شات هایی استفاده کنید که مجهز به این آپشن باشند. اما اگر پر جمعیت هستید می‌توانید با کمک گرفتن از همسفران خود، تصویربرداری هوایی از خودتان را تجربه کنید. بنابراین این مورد را نمی‌توان خیلی جزو موارد واجت درنظر گرفت. بعنوان مثال، تعقیب خودکار سوژه برای یک دوچرخه سوار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای یک کوهنورد اهمیت چندانی ندارد.

حرکت دایره‌ای به دور سوژه

محیط اطراف یک گردشگر همیشه جذاب و زیبا است. چه طبیعت سبز و چه کویر زرد باشد، محیط اطراف می‌توانید یک ویدوی بسیار جذاب را رقم بزند. قابلیت حرکت دایره‌ای کوادکوپتر که به آن Circle Mode یا Orbit Mode نیز گفته می‌شود، برای یک گردشگر حیاتی است. این آپشن می‌تواند یک فیلم بسیار جذاب را از شما یا گروه همراهتان ثبت کند.

تصویربرداری بدون لرزش

طبیعتگردی به جهت زیبایی محیط بسیار لذت بخش است. تصویر کنید در یک مکان تفریحی با حداکثر زیبایی‌های گردشگری هستید و تصویربرداری شما دارای لرزش است. آن فیلم نه تنها جذابیتی نداشته، بلکه حسرت یک فیلم خوب در آن مکان رویایی همیشه شما را آزار خواهد داد. پس هلی شات دوربین داری را انتخای کنید که تصاویر آن لرزش نداشته باشد.

مجهز بودن کوادکوپتر به گیمبال

کوادکوپتر یک گردشگر باید مجهز به گیمبال باشد. گیمبال باعث می‌شود که تصاویر هلیشات بصورت الاکلنگی نشوند و همیشه زاویه دوربین را با موتورهایی که دارد بصورت افقی نسبت به خط افق نگاه دارد. درست است که توی این روزا خرید کوادکوپتر گیمبال‌دار کمی گران است. اما با مشاوره تخصصی شما هم می‌توانید یک هلی شات گیمبال‌دار با کیفیت عالی را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *